1 Коментар
Печериці

 

Назва цього гриба — «шампіньйон» прийшла з Франції. Власне кажучи, переклад досить банальний, французькою мовою слово «champignon» означає «гриб». Українською мовою правильно називати цей гриб — печерицею.

Відомо приблизно 300 видів печериць. Причому, серед них трапляються навіть отруйні. У Європі печериця стала одним із перших грибів, які вдалося вирощувати штучно.

«Одомашнення» печериці сталося, імовірно, в XVII столітті. Сталося це у Франції, де печериці були дуже дорогими, їх вирощуванням у штучних умовах займалися фахівці, які пройшли спеціальну підготовку. А саму печерицю називали «паризький гриб». З цим твердженням не згодні італійці, які стверджують, що перші домашні печериці були вирощені на півночі їх країни, потім технологію перейняли французи, пізніше німці й англійці. 

Зараз вирощуванням печериць займаються в понад 80 країнах світу. А колись спробувати печериці, вирощені в штучному середовищі, могли дозволити собі тільки знатні персони, які влаштовували для їх вирощування спеціальні підвали.

А ось про печериці, що зростають у дикій природі, було відомо ще задовго до нашої ери. Про них згадує у своїх працях вчений Давньої Греції Теофраст, а потім і давньоримський вчений Пліній, який, до речі, зробив спробу розділити відомі на той час гриби на два різновиди їстівні й неїстівні.

У печериць дивна особливість для їх вирощування світло абсолютно не обов’язкове. Зараз печериця найпопулярніший зі всіх культивованих грибів у світі.

Печерицям знайшли широке застосування в косметології. Наприклад, їх додають у маски для омолодження шкіри обличчя. Австралійські медики вважають, що уникнути передчасної появи зморшок можна уникнути навіть у тому випадку, якщо просто регулярно вживати печериці в їжу. Їх навіть називають «коктейлем молодості».

Печериці також корисні для здоров’я, вони запобігають розвитку атеросклерозу, знижують рівень холестерину в крові, знижують ризик інфарктів та інсультів. Пантотенова кислота, що міститься в печерицях, допомагає боротися з втомою, а калій покращує обмін речовин.

За результатами експерименту, проведеного британськими вченими, заміна м’ясних страв на печериці допомагає позбутися від декількох зайвих кілограмів на місяць.

Далеко не всі печериці, зібрані в дикій природі, можна без побоювання вживати в їжу. Річ у тім, що вони можуть накопичувати в собі важкі метали. З особливою обережністю слід ставитися до грибів, які були зібрані поруч із великими містами, промисловими підприємствами, автомобільними дорогами та залізницями. А найкраще взагалі не збирати гриби в таких місцях.

Печериці настільки популярні, що їх їдять навіть там, де гриби не в пошані. Експортуються вони з трьох країн: перше місце по вирощуванню шампіньйонів займає США, друге Франція, третє місце займає Великобританія. Дуже популярні печериці в Польщі там їх додають практично в усі страви національної кухні. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter