1 Коментар
Печериці

 

Назва цього гриба — «шампіньйон» прийшла з Франції. Власне кажучи, переклад досить банальний, французькою мовою слово «champignon» означає «гриб». Українською мовою правильно називати цей гриб — печерицею.

Відомо приблизно 300 видів печериць. Причому, серед них трапляються навіть отруйні. У Європі печериця стала одним із перших грибів, які вдалося вирощувати штучно.

«Одомашнення» печериці сталося, імовірно, в XVII столітті. Сталося це у Франції, де печериці були дуже дорогими, їх вирощуванням у штучних умовах займалися фахівці, які пройшли спеціальну підготовку. А саму печерицю називали «паризький гриб». З цим твердженням не згодні італійці, які стверджують, що перші домашні печериці були вирощені на півночі їх країни, потім технологію перейняли французи, пізніше німці й англійці. 

Зараз вирощуванням печериць займаються в понад 80 країнах світу. А колись спробувати печериці, вирощені в штучному середовищі, могли дозволити собі тільки знатні персони, які влаштовували для їх вирощування спеціальні підвали.

А ось про печериці, що зростають у дикій природі, було відомо ще задовго до нашої ери. Про них згадує у своїх працях вчений Давньої Греції Теофраст, а потім і давньоримський вчений Пліній, який, до речі, зробив спробу розділити відомі на той час гриби на два різновиди їстівні й неїстівні.

У печериць дивна особливість для їх вирощування світло абсолютно не обов’язкове. Зараз печериця найпопулярніший зі всіх культивованих грибів у світі.

Печерицям знайшли широке застосування в косметології. Наприклад, їх додають у маски для омолодження шкіри обличчя. Австралійські медики вважають, що уникнути передчасної появи зморшок можна уникнути навіть у тому випадку, якщо просто регулярно вживати печериці в їжу. Їх навіть називають «коктейлем молодості».

Печериці також корисні для здоров’я, вони запобігають розвитку атеросклерозу, знижують рівень холестерину в крові, знижують ризик інфарктів та інсультів. Пантотенова кислота, що міститься в печерицях, допомагає боротися з втомою, а калій покращує обмін речовин.

За результатами експерименту, проведеного британськими вченими, заміна м’ясних страв на печериці допомагає позбутися від декількох зайвих кілограмів на місяць.

Далеко не всі печериці, зібрані в дикій природі, можна без побоювання вживати в їжу. Річ у тім, що вони можуть накопичувати в собі важкі метали. З особливою обережністю слід ставитися до грибів, які були зібрані поруч із великими містами, промисловими підприємствами, автомобільними дорогами та залізницями. А найкраще взагалі не збирати гриби в таких місцях.

Печериці настільки популярні, що їх їдять навіть там, де гриби не в пошані. Експортуються вони з трьох країн: перше місце по вирощуванню шампіньйонів займає США, друге Франція, третє місце займає Великобританія. Дуже популярні печериці в Польщі там їх додають практично в усі страви національної кухні. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter