Написати коментар

 

Тропічний ліс Амазонки є величезною екосистемою, яка являє собою середовище проживання таких дивовижних істот, як ягуар, жаби дереволази та василіски. Однак ліс є місцем проживання не тільки тих істот, які нишпорять, бігають або повзають в його нетрях. У глибинах річки Амазонки, (найбільшої у світі річки), мешкають настільки дивовижні та страшні істоти, що, в порівнянні з ними, фільм «Щелепи» здається приємним і розслаблюючим плаванням в океані.10. Чорний кайман (Black Caiman)

По суті, чорний кайман є алігатором на стероїдах. Чорні каймани можуть виростати до шести метрів завдовжки, у них більші і важчі черепи, ніж у нільських крокодилів і вони є вищими хижаками у водах річки Амазонка. Це означає, що вони, в принципі, є королями річки, вони їдять все, що попадеться їм в зуби, включаючи піраній, мавп, прісноводних окунів, оленів і анаконд.

І до речі, варто відзначити, що вони з готовністю нападають на людей. У 2010 році чорний кайман напав на біолога на ім'я Деіз Нішимура (Deise Nishimura), в той час як вона чистила рибу у себе в плавучому будинку. Попри те, що їй вдалося від нього відбитися, чорний кайман забрав з собою одну з її ніг. Цей кайман протягом восьми місяців жив під її плавучим будинком, мабуть, чекаючи зручної можливості напасти.9. Анаконда (Green Anaconda)

У продовження теми про гігантських рептилій, представляємо вашій увазі найбільшу змію у світі, що мешкає в річці Амазонка - анаконду. Попри те, що довжина тіла сітчастих пітонів може бути більшою, анаконди набагато важчі. Самиці анаконд, зазвичай більші ніж самці, і можуть важити до 250 кілограмів. Довжина тіла анаконди може становити близько 9 метрів, а діаметр тіла може досягати 30 сантиметрів. Вони не отруйні, але використовують свою значну м'язову силу для того, щоб стискати та душити своїх жертв, до яких належать капібари, олені, каймани та навіть ягуари. Віддаючи перевагу мілководдю, що дозволяють їм підкрастися до їх здобичі, вони, як правило, мешкають не в самій річці Амазонка, а в її відгалуженнях.8. Арапаїма (Arapaima)

Арапаїма також відома як «пураруку» або «пайче» - це гігантська хижа риба, яка мешкає в Амазонці, і прилеглих до неї озерах. Екіпірована броньованою лускою вони без особливого побоювання плавають у водах, що кишать піраньями, і самі є досить ефективними хижаками, що харчуються рибою і час від часу птахами. Арапаїма воліють залишатися близько до поверхні, тому що крім  кисню, який вони отримують через зябра з води, їм ще потрібно робити ковтки повітря, піднімаючись на поверхню води. З'являючись на поверхні, вони видають характерний звук, схожий на кашель. Довжина їх тіла може досягати 2,7 метра, а вага 90 кілограмів. Ці риби настільки люті, що у них є зуби навіть на язику7. Бразильська видра (Giant Otter)

Бразильські видри є найбільшими прісноводними видрами. У бразильських видр найбільша довжина тіла з усього сімейства куницевих, і дорослі самці можуть доростати до двох метрів, якщо вимірювати від голови до хвоста. Їхня дієта в основному складається з риби та крабів, на яких вони полюють в сімейних групах від трьох до восьми особин. Вони можуть з'їдати до чотирьох кілограмів морепродуктів на добу. Багато людей вважають їх милими, але не дайте їхній миловидності вас обдурити, вони нітрохи не безпечніші інших істот у цьому списку. Були випадки, коли групи бразильських видр вбивали та з'їдали дорослих анаконд. Вони також можуть з легкістю вбити каймана. У ході спостереження за однією з груп бразильських видр було відмічено, що вони вбили і з'їли півтораметрового каймана за 45 хвилин. Попри те, що їх число скорочується швидкими темпами, зокрема через втручання людини, вони вважаються одними з найсильніших хижаків тропічного лісу Амазонки, звідси і пішло їх неофіційне прізвисько «річкові вовки».

 

6. Звичайні ванделлії

Амазонка кишить не тільки гігантами - маленькі істоти, що живуть в ній, не менш жахливі, принаймні, якщо вірити історіям про них. Звичайні ванделліі це маленькі паразитичні прісноводні сомики, які здобули популярність за те, що залазять в уретру будь-якого дурня, який надумає мочитися в річці. Потрапивши в сечовивідні шляхи, вони міцно застрягають там завдяки шипам, які ростуть вздовж їхніх спин. Попри те, що задокументованих випадків мало і вирують суперечки про те, якщо такі випадки взагалі відбувалися, є, принаймні, один зареєстрований випадок, коли чоловікові знадобилася операція по вилученню звичайної ванделліі з уретри, причому риба спробувала закопатися глибше, і майже досягла мошонки. Проте, звичайні ванделліі, як правило, паразитують на рибах, прикріплюючись до зябер великих риб за допомогою шипів на своїх спинах і харчуються їх кров'ю.5. Акули - бики (Bull Sharks)

Попри те, що акули-бики, як правило, мешкають в солоних водах океану, вони чудово відчувають себе в прісних водах. Були випадки, коли вони запливали так далеко по річці Амазонка, що їх бачили в місті Ікітос (Iquitos) в Перу, майже в 4 000 кілометрах від моря. Їх специфічні нирки сприймають зміни рівня солі у воді та адаптовуються відповідним чином. І ви б точно не захотіли натрапити на одну з них в річці. Ці акули часто доростають до 3,3 метра в довжину, а вага особливо великих особин, спійманих рибалками, досягала 312 кілограмів.

Як і в інших акул, в акул-биків є кілька рядів гострих, трикутних зубів і неймовірно сильні щелепи, що забезпечують силу укусу в 589 кілограмів. Вони також зовсім не проти поласувати людиною, і саме цей вид акул найчастіше нападає на людей (друге і третє місце займають тигрові та великі білі акули відповідно). Перераховані вище характеристики, в сукупності з тим, що ці акули воліють мешкати поруч з густонаселеними областями, призвело до того, що багато експертів вважають їх найнебезпечнішими акулами у світі.4. Електричні вугри (Electric Eels)

Електричні вугри насправді знаходяться в більш тісній спорідненості з сомами, ніж з іншими вуграми, але ви напевно не захочете наблизитися до них досить близько, щоб переконатися в цьому самостійно. Вони доростають до 2,5 метра в довжину і можуть виробляти електричні розряди за допомогою особливих електричних органів, розташованих уздовж їх боків. Ці розряди можуть досягати 600 Вольт, що вп'ятеро перевищує потужність середньостатистичної американської розетки, і достатньо для того, щоб збити коня з ніг. Попри те, що одного розряду не достатньо, щоб вбити здорову дорослу людину, багаторазові удари можуть привести до серцевої або дихальної недостатності, і випадки, коли люди втрачали свідомість і потопали після атаки електричного вугра, не такі вже й рідкісні. Багато зникнень людей, зареєстрованих поблизу річки Амазонка, пов'язують з атаками вугрів, які оглушували людей розрядами електрики, і залишили потопати у водах річки. На щастя для нашого виду, попри те, що вугри м'ясоїдні, вони, як правило, дотримуються дієти з риб, амфібій, птахів і дрібних ссавців. Вони виявляють здобич, посилаючи невеликі, 10-Вольтові розряди за допомогою своїх електричних органів, і виявивши її, вбивають, випускаючи сильні розряди.3. Звичайні піраньї (Red - Bellied Piranhas)

Квінтесенція жаху річки Амазонки, настільки лякає, що послужила натхненням для ряду спірних голлівудських фільмів, звичайна піранья насправді, в першу чергу є падальником. Однак це не означає, що піраньї не нападають на здорових істот. Вони можуть доростати до 30 сантиметрів у довжину і зазвичай плавають великими групами, тому вони представляють вагому загрозу для більшості тварин. Як і всі види піраній, звичайні піраньї володіють неймовірно гострими зубами, які розташовані в ряд на верхній і нижній щелепі цих риб. Ці зуби повністю змикаються, що робить їх ідеальним знаряддям для відривання і роздирання плоті жертви. Їх страхітлива репутація головним чином відбувається від «гарячкового поїдання», коли ціла група піраній оточує нещасну жертву і об'їдає її плоть до кісток за кілька хвилин. Такі атаки зазвичай є результатом довгого голоду, або провокації.2. Паяр (Payara / Vampire Fish)

Паяр є лютим хижаком, здатний зловити та проковтнути рибу, розмір якої дорівнює половині його власного тіла. Враховуючи те, що довжина тіла паяра може досягати 1,2 метра, це досить вражаючий подвиг. Велика частина його раціону складається з піраній, що має дати вам деяке уявлення про те, наскільки лютими можуть бути ці ікласті нелюди. З їх нижньої щелепи ростуть два ікла, які можуть дорости до 15 сантиметрів у довжину. Ці ікла вони використовують для того, щоб буквально насаджувати на них жертву, після того, як кидаються на неї. Насправді, їх ікла настільки великі, що в їх верхній щелепі є спеціальні отвори для того, щоб вони не проткнули іклами самих себе.1. Бурий паку (Pacu)

Одна істота, що живе в річці Амазонка, набагато страшніша для чоловіків, ніж для жінок. Бурий паку це набагато більший великий родич піраньї, добре відомий  своїми відмінними зубами, схожими на людські. На відміну від багатьох інших істот у цьому списку, паку насправді всеїдні, і більшу частину їх дієти складають фрукти та горіхи. На жаль, для деяких паку «горіхи» це не тільки те, що сиплеться з дерев. Так, ви правильно зрозуміли. Було кілька випадків, коли паку відкушували яєчка у плавців-чоловіків. У Папуа Новій Гвінеї, кілька чоловіків померли, після того як паку прийняв їх геніталії за легку здобич. І до речі, не переживайте, якщо ви не зможете потрапити в Амазонку, щоб подивитися на цих монстрів, які позбавляють чоловіків гідності - вони вже почали поширюватися по Європі.

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter