1 Коментар

Тварини підживлюють нашу уяву як ніщо інше. Ми любимо слухати цікаві факти про них та передавати їх далі, і це стало набагато легше робити з появою Інтернету. Проблема в тому, що деякі з цих, так званих, фактів, насправді такими не є - вони являють собою міфи, омани та непорозуміня. як би ви їх не назвали. А через те, що тварини не дуже квапляться виправити наше про них уявлення, нам самим варто вивчити це питання і відокремити факти від вигадок.


10. Бджоли вмирають після того, як жалять нас.

Бджоли - хороші, оси - погані. Так думає більшість з нас. Ми переконуємо себе в тому, що оси злі і жахливі комахи, і ніщо не доставляє їм більшого задоволення, ніж руйнування гармонії наших пікніків на природі і можливість вжалити нас, коли їм заманеться. З іншого боку, ми вважаємо бджіл доброзичливими, працьовитими членами суспільства, які роблять мед для нашого задоволення і кусають нас лише тоді, коли ми самі їх дратуємо, бо вони ж помирають коли кусають нас. Чи не так?

Насправді все залежить від того, яка бджола вирішить вас вкусити. Якщо ідеться про звичайну, середньостатистичну медоносну бджолу, тоді вона (швидше за все) помре, якщо ви роздражните її настільки, що їй доведеться вас вкусити. Це відбувається, тому що у них є шипи на жалах, які впиваються в шкіру тварини, тому намагаючись звільнитися, бджола відриває не тільки жало, але також мішечок з отрутою, і частину своєї травної системи, м'язів і нервів. По суті, бджола розриває сама себе. Більшість інших бджіл, включаючи шершнів, можуть з легкістю жалити по багато разів, оскільки їх гладкі жала не залишаються в шкірі тварин.

Варто відзначити, що навіть у випадку з медоносними бджолами, в цьому правилі є винятки. Матка медоносних бджіл також володіє гладким жалом, тому вона може використовувати його стільки разів, скільки їй захочеться.9. Доллі була першою клонованою твариною.

Коли ми думаємо про клонування, ми автоматично думаємо про овечку Доллі, яка стала знаменитою в 1997 році. Тим не менш, варто відзначити, що клонування з'явилося ще задовго до її народження. Насправді, першою успішно клонованою твариною був пуголовок, і клонували його ще в 1952 році.

Доллі навіть не перший клонований ссавець. У 1995 році, за рік до народження Доллі, у тому ж інституті були клоновані п'ять овець і дві з них, Меган і Мораг, навіть дожили до дорослого стану. Різниця між ними і Доллі полягала в тому, що вони були створені з використанням культивованих клітин, отриманих з дев'ятиденного ембріона, в той час як Доллі була вирощена з клітин дорослої тварини. Саме їх народження ознаменувало технічний прорив, який уможливив появу Доллі всього кілька місяців по тому, але на відміну від клонованих тварин, які були клоновані після них, Меган і Мораг на жаль, не потрапили в заголовки преси, коли вони народилися.8. У світі існують сотні отруйних змій.

Звичайна помилка, яку допускають люди, говорячи про отруйних змій, полягає в тому, що вони не розуміють відмінності між «токсичними» зміями та «отруйними». Отрута це токсин, який вводиться в тварину або людину за допомогою укусу або жала, в той час як токсин сам по собі або потрапляє в травний тракт, або вдихається. Тому токсичні та отруйні змії це зовсім не одне і те ж.

У той час як у світі існує близько 600 отруйних змій, науці відомо лише про двох токсичних змій, причому обидві токсичні, тільки якщо ви надумаєте їх вживати в їжу. Однією з цих змій є тигровий вуж. Він отримує свою отруту, вживаючи в їжу токсичних жаб і запасаючи отруту в залозах на шиї. Це означає, що якщо який-небудь звір вирішить вкусити змію за шию (хижаки найчастіше кусають змій саме за шию), він отримає повний рот отрути. Іншим видом є підвид підв'язувальних змій зі штату Орегон, який харчується отруйними Жовтобрюховими тритонами, і також використовують їх отруту собі на користь.7. Всі жаби квакають.

У поширенні цього міфу винен Голлівуд. У кожного виду жаб є свій особливий і унікальний набір звуків, це означає, що квакає тільки один з них. Цим видом є королівська квакша (pacific tree frog), яка мешкає переважно вздовж західного узбережжя Північної Америки, ... включаючи Голлівуд. Їх квакання було записано і роками використано в сотнях фільмів, приблизно для того, щоб посилити враження дикої природи, віддаленої від цивілізації. На жаль, в більшості з цих місць, що варіюють від джунглів В'єтнаму до Еверглейдс у Флориді (Florida Everglades), квакання жаб просто немає. Проте, інші види жаб, видають ціле розмаїття цікавих звуків, таких як лаяння, хрип, квокання, свист та гарчання.6. Щипавки заповзають вам у вухо і зариваються в мозок.

Можете спати спокійно, це вигадка. Щипавки НЕ залазять у вуха людей частіше, ніж інші комахи (для тих, хто раптом занепокоївся, відзначимо, що це відбувається вкрай рідко), і вони вже точно ніколи не зариваються в мозок. Якщо вони цього не роблять, як же вони тоді отримали таку назву? Одна теорія полягає в тому, що клешні, розташовані в задній частині комахи, також відомі як хвостові придатки, схожі на інструменти, які використовуються для проколювання вух. Інша теорія полягає в тому, що кінці їх крил за формою нагадують вухо, проте ці теорії ніхто не може довести або спростувати.

Проте, незалежно від походження їх назви, багато людей протягом століть вірили в розповіді про те, що щипавки відчувають надзвичайний потяг до людського вуха. Однією людиною, яка твердо вірила, що це було правдою, був грецький філософ Пліній Старший, який вирішив, що кращим способом видалення щипавки з вуха було плювання в протилежне вухо, поки щипавці не доведеться  піти.5. Де б ви не перебували, ви не більше ніж за два метри від щура.

Є дві основні причини не любити щурів. Одна з них полягає в тому, що вони є екологічними шкідниками, прирікають беззахисні та ендемічні види тварин на вимирання, особливо нелітаючих птахів. Однак, ця причина, найімовірніше, не заважає вам спокійно спати. Друга причина, яка якраз може викликати набагато більше занепокоєння - полягає в тому, що пацюки брудні, переносять хвороби тварин, живуть прямо під нашими ногами.

Проте, насправді їх там немає. За даними Загальнонаціонального Дослідження Гризунів (National Rodent Survey), ми зазвичай перебуваємо, принаймні, за 21 метр від найближчого щура, а можливо навіть за 50 метрів. Щури напрочуд чисті тварини, і хоча, ясна річ, диких щурів не рекомендується класти в рот, вони переносять не більше захворювань, ніж будь-які інші дикі тварини.

Крім того, сірі пацюки ніколи не були переносниками бубонної чуми. У цьому був винен їхній родич, чорний щур, який вже дорого заплатив за свою (потрібно відзначити, неусвідомлену) роль в поширенні цього захворювання. На сьогодні на Британських островах цей щур трапляється дуже рідко, лише кілька популяцій розкидано на віддалених островах і у великих містах.4. Буйволи були доведені мало не до повного зникнення через полювання на них в Північній Америці

Буйволи не могли бути доведені майже до повного зникнення у Північній Америці, тому що вони ніколи не мешкали в Північній Америці. Тварина, яка тут мається на увазі, є не буйволом, а американським бізоном. Щоб побачити справжнього буйвола, вам доведеться поїхати в Африку чи Азію.

Тож звідки ж утворилася плутанина? Слово буйвол (buffalo) португальського походження (від латинського «bubalus» або «дикий бик») і застосовувалося до азійського буйвола, який був привезений в Середземномор'я більше тисячі років тому. Пізніше ця назва була помилково застосована до бізонів, коли європейці вперше потрапили до Північної Америки. Слово «бізон» (bison), яке увійшло в оборот набагато пізніше, в 1774 році, також означало «дикий бик» на латині. А якщо ви ще сумніваєтеся, то наукова назва цієї тварини «Bison bison», повинна розсіяти всі ваші сумніви.3. Гази, що виділяються коровами, призводять до викидів величезної кількості метану.

Якщо і є тварина, яка може зрівнятися з машиною з вироблення жахливих забруднень, то це корова. Однак метан виходить НЕ через задній прохід істот, які страждають здуттям, насправді 95 відсотків метану походить від відрижки. Саме так, ми багато років звинувачували не той кінець.

Метан, що виділяється коровами, таким чином, становить третину викидів парникового газу Великобританії, і 4 відсотки світових викидів. Насправді, скотарство складає приголомшливих 18 відсотків від світових викидів парникового газу, що набагато більше, ніж всі автомобілі та інші види транспорту на планеті разом узяті. На даний момент ведуться роботи з виробництва таблетки, яка скоротить кількість метану в відрижці корів. Таблетка буде розчинятися усередині тварини протягом декількох місяців.2. Після ядерної війни в живих, в основному, залишилися б лише таргани.

Таргани це, безумовно, дуже витривалі тварини, в цьому не може бути ніяких сумнівів. Вони можуть залишатися живими під водою протягом цілого дня і жити без голови майже тиждень, але насправді, вони будуть першими комахами, які загинуть від радіоактивних опадів. Люди вмирають, отримавши радіацію в кількості 1 000 радів. Таргани, які вмирають лише коли отримують дозу у 20 000 радів, здаються нам неймовірно витривалими, проте їх здатність витримувати радіацію не йде ні в яке порівняння зі здібностями інших комах, особливо деяких видів паразитичних ос (Habrobracon hebetor), які можуть витримати радіацію в 180 000 радів.

1. Бронтозавр (Апатозавр) був величезним, довгошиїм динозавром.

Як правило, динозаври мають довгі, складні, важкі для вимови назви. Будучи дітьми, ми дізналися деякі з них - Тиранозавр, Стегозавр, Бронтозавр і так далі, і ці назви нам запам'яталися на все життя. Існують великі та широко відомі динозаври, знамениті вимерлі істоти, яких ми найчастіше бачимо у фільмах та інших інформаційних джерелах.

У нас для вас погані новини. Бронтозаври не те, що вимерли, їх спочатку не існувало. Все почалося під час періоду «воєн динозаврів» кінця дев'ятнадцятого століття, де мисливці за скам'янілими рештками змагалися по всій Північній Америці, щоб бути першими, хто виявить і назве новий вид динозаврів. Це були шалені перегони, і зовсім не дивно, що кілька речей, вислизнули з уваги науки. У 1877 році Гофониїл Чарльз Марш (Othniel Charles Marsh) виявив великого довгошийого динозавра зауропода, якого він назвав Апатозавр. У скелета була відсутня голова, але він не звернув на це увагу і просто приклав голову аналогічного динозавра, щоб доповнити його.

Через два роки Марш виявив скелет того, що він подумав, був іншим довгошиїм динозавром, причому на цей раз скелет був більш повним. Він назвав цього динозавра Бронтозавр (громова ящірка). Швидше за все, у своєму бажанні назвати цього динозавра, поки хтось інший не встиг цього зробити, Марш не зрозумів, що апатозавр і бронтозавр, насправді були однією твариною.

Вже в 1903 році вчені виявили цю помилку. Виходячи з того, що спочатку було дано назву апатозавр, вона стала офіційною назвою тварини. Назва бронтозавр тепер науково застаріла, тим не менш, саме ця назва краще відома публіці. Швидше за все, найкраще відома саме ця назва, тому що саме так був названий перший зібраний скелет цього динозавра зауропода. А може і тому що ця назва звучить краще.

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter