1 Коментар
Дівчина на коні

Землю населяє понад 1,5 мільйона видів тварин. Насправді, саме таку кількість тварин вдалось дослідити та розділити на окремі групи, тому їх може бути й набагато більше. Тварини є повноправними учасниками колообігу речовин в природі, адже перша частина з них харчуються виключно рослинами. 

Звісно, друга частина з них займається полюванням на інших тварин, які входять в щоденний раціон їхнього харчування. Третя ж частина із 1,5 видів тварин віддає перевагу решткам організмів. 

 

Важливість тварин

Тварини сприяють розвитку фауни Землі, адже вони можуть бути розпилювачами. До того ж деякі із них беруть на себе активну роль у формуванні ландшафту. Вони можуть розпушувати ґрунт, що має позитивний вплив на ріст рослин та дерев.

У такий спосіб, деякі види тварин допомагають урізноманітнювати багату фауну Землі. Неабияку роль вони зіграли і у розвитку людства. Адже вони були першими помічниками та супутниками у полюванні. Одна із перших релігій називалась тотемізм. 

Тотемізм розкривається в особливому ставленні до тварин та й рослин, адже саме певна тварина була не просто предком роду племені, але і його захисником. Звичайно, м'ясо таких тварин було суворо заборонено вживати як їжу. Імітуючи поведінку тварини, що була захисником роду, люди вчились долати перешкоди та перемагати в бою з іншими видами тварин. Так, були люди-леопарди, люди-вовки, люди-ведмеді та інші. 

 

Давні часи та зв’язок з тваринами

Та все ж тварини з давніх-давен є джерелом їжі для людини, особливо, для тих груп, що проживали в холодних краях, де не було рослин та інших способів прохарчуватися. Людина не тільки займається розведенням тварин, але й докладає зусиль для виведення нових різновидів, які можуть бути помічниками. 

Все ж більшість із них і є такими, адже вони допомагають у господарстві та займаються перевезенням людей. Особливо це актуально для територій, де просто неможливо проїхати машиною або іншим видом транспорту. Саме тварини навчили людей виживати в дикій природі, та це був досить дієвий для того часу спосіб пізнання світу людиною.

В давні часи саме хутро тварин допомагало людям зігрітися взимку. До того ж одяг із тотемних тварин міг робити людину надсильною, адже це був предок роду. В сучасному світі вже почали виготовляти штучні хутра, які поступово змінюють одяг зі справжнього хутра.

 

Символ натхнення

Тварини надихають людей створювати витвори мистецтва, завдяки імітації їхньої поведінки, вигляду, способу життя. До того ж саме вони допомагають людині перебороти страхи. Людина знаходиться у конфлікті з природою до того моменту, поки вона боїться тварин, що є частиною цієї природи. 

Людина дійсно багато чого переосмислює у взаємодії із тваринами. Людині приживається гуманне ставлення до всього живого через добре ставлення до тварин, які потребують людської опіки та уваги.

Людина зробила тварину помічником не тільки у справах господарського, мистецького характеру, але й намагається зробити їх помічниками стражів у людському світі. Досить часто собак можна зустріти на митниці. Вони не тільки займаються пошуком заборонених речовин, людей, але й допомагають затримувати злочинців. 

Собака як друг хазяїна може врятувати його від загибелі, або ж стати поводирем у тяжку хвилину. Деякі тварини натреновані, щоб витягувати потерпілих із завалів, чи просто знаходити їх, що теж є нелегкою справою для тварин. 

 

Короткий висновок

Отже, тварини й донині допомагають людині пізнавати світ, освоювати нові вміння та робити цей світ кращим. Але це можливо лише тоді, коли людина знаходиться у гармонії із природою та тваринами як її частиною.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter