Написати коментар
Колорадський жук

Вперше колорадський жук був виявлений американським ентомологом Томасом Сейем в 1824 році. Він зібрав кілька екземплярів цієї комахи в Скелястих горах на Заході США.

Колорадським жуком цього представника сімейства жуків-листоїдів стали називати після 1859 року, коли цей шкідник буквально знищив картопляні поля в штаті Колорадо. А через 20 років жук став настільки небезпечний, що багато фермерів перестали вирощувати картоплю, попри те, що ціни на неї зросли в кілька разів. Тоді ще ніхто не міг припустити, що через кілька десятиліть цей «завойовник» підкорить не тільки США, але і Європу. 

В трюмах суден, завантажених картоплею, жук успішно перетинав Атлантичний океан. Вже в 1876 році його помітили в німецькому місті Лейпциг. А на початку XX століття колорадський жук поширився по всій Західній Європі. Уникнути навали вдалося тільки Великобританії, там він трапляється дуже рідко.

На території Радянського Союзу жук з'явився у 1940 році. А до початку п'ятдесятих він був уже не рідкістю на території Білорусі та Західної України.

Оскільки в соціалістичних країнах жук почав поширюватися з початком «холодної війни», в цій біді звинувачували ЦРУ. У польській газеті «Трибуна люду» була надрукована стаття, в якій повідомлялося, що жук на територію Польщі був скинутий американською авіацією. У Чехословаччині був навіть створений Комітет по боротьбі з картопляним Листоїдом. У боротьбу з колорадським жуком вступали не тільки хлібороби, а й школярі, працівники промислових підприємств і навіть армія.

Найактивніші збирачі жуків отримували призи від Міністерства землеробства. Тривалість життя цієї комахи - від одного до трьох років. Зимує жук під землею на глибині до 70 сантиметрів, тому, здатний пережити навіть суворі зими. За літній сезон одна самиця здатна відкласти до 1000 яєць, з яких з'являються личинки. Всього за 2-3 тижні личинка колорадського жука здатна з'їсти до 10 листків картоплі. 

У несприятливі роки жук може зачаїтися в землі в очікуванні кращих часів. Вчені запевняють, що ця сплячка може тривати 2-3 роки. Знищувати колорадського жука можна не тільки хімікатами. Наприклад, індики та цесарки охоче поїдають цих комах. Їх можна сміливо випускати на картопляні грядки: ці птахи не розгрібають землю, а їдять лише тих жуків, що сидять на бадиллі.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter