Написати коментар
Цікаві факти про страуса

 

Дивовижні птахи страуси, не дуже схожі на інших пернатих. Вони вважають за краще бігати, а не літати, що не заважає їм бути відмінно пристосованими до виживання. Втім, вони тільки здаються такими кумедними, а на ділі розлючений страус не той противник, з яким хотілося б зустрітися на вузькій стежині. 

 

Цікаві факти про життя страусів

● Страус — найбільший птах у світі, його зріст досягає 2,7 м, а вага — 150 кг.

● Цей птах не літає — занадто велика вага, слабкі грудні м’язи і крила. Зате він чудово бігає, розвиваючи швидкість до 70 км\год. У цьому йому допомагають двопалі лапи, що не мають аналогів серед птахів.

● Серед усіх двоногих сухопутних істот саме страуси є найшвидшими. Під час бігу вони переміщаються величезними стрибками, за один такий стрибок долаючи 3–5 метрів.

● Більшість сухопутних бігунів, наприклад, гепарди або зайці, можуть підтримувати високу швидкість лише на короткій дистанції. А ось страуси здатні швидко бігти досить тривалий час.

● Всупереч поширеній думці страуси не ховають голову в пісок. Вони розпластують по землі шию й голову щоби бути менш помітними, і це виглядає, як спроба сховати голову в землю. Якщо до страуса в такому положенні наблизитися, він миттєво схоплюється і втікає.

● Очі в страуса є найбільшими серед птахів — приблизно 5 сантиметрів у діаметрі. Навіть мозок у них менший.

● Страуси аж ніяк не вегетаріанці. Вони охоче включають у свій раціон різних дрібних тварин та комах.

● Страуси живуть групами. На одного самця припадає приблизно по 2–3 самиці. Вони всі відкладають яйця в одне гніздо. Потім по черзі висиджують їх.

● Страусята вилуплюються абсолютно безпорадними, перші кілька годин вони навіть голову підняти не можуть. Тільки через дві доби після народження вони можуть ходити. Не з усіх яєць вилуплюються пташенята. Тоді самиця розбиває зіпсовані яйця — вони приваблюють мух, які служать кормом для малечі.

● У XVIII столітті страусів майже повністю винищили через пір’я, яке мало великий попит у Європі. Тоді від повного вимирання їх врятували страусові ферми, де птахів почали спеціально розводити задля пір’я.

● Страуси можуть довго обходитися без води, оскільки їм достатньо вологи, одержуваної разом із їжею. Але п’ють при нагоді страуси охоче, і купатися теж люблять.

● Стерв’ятники, які люблять поласувати страусовими яйцями, кидають на них з із висоти камені, оскільки дзьобом розбити міцну шкаралупу вони неспроможні. Деякі племена в Африці досі використовують шкаралупу їх яєць як посуд для води.

● На страусах можна при бажанні їздити верхи, але тільки на самцях, тому що вони більші й сильніші.

● Інколи страуси ковтають камінчики й пісок, це допомагає краще перетравлювати їжу, оскільки камені, потрапивши в шлунок, просто її перетирають.

● Зараз страусів розводять на страусових фермах у багатьох країнах. Вони прижилися навіть у холодній Швеції. У кожній області України є приблизно по 10 страусових ферм.

● Іноді, якщо дві групи пташенят від різних птахів змішуються, страуси-батьки б’ються один з одним за право опіки над ними. Переможцям дістається все потомство.

● На відміну від інших птахів, страуси намокають під час дощу. Їх пір’я не мають водовідштовхувального покриття, оскільки в цих істот немає залоз, що виробляють необхідну речовину.

● Щоби заволодіти самицею, самці починають битися. Вони люто б’ють один одного ногами і крилами. Іноді такі поєдинки закінчуються загибеллю одного з учасників.

● Страуси — справжні довгожителі серед пернатих. Вони можуть прожити до 80 років.

● У разі виявлення небезпеки, страуси або тікають, або, бувши загнаними в кут, відбиваються своїми потужними м’язистими ногами.

● У страусів небагато природних ворогів. В основному це великі африканські хижаки. Від них страуси захищаються самі й рятують пташенят, тому від хижаків вони гинуть рідко. Мало хто може наздогнати страуса й перемогти його.

● Обороняючи свою територію, страуси атакують і людей, і навіть левів. До речі, лев, король звірів, зазвичай не ризикує зв’язуватися зі страусом, який запросто може його покалічити або навіть убити.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter