Всупереч розхожій думці, що найрозумнішими тваринами є ссавці, багато вчених стверджують, що їм не поступається сімейство воронових, в яке входять ворони, граки і сойки. Останні експерименти з птахами показали, що вони володіють високорозвиненими когнітивними здібностями.

Вчені звикли вважати, що примати є найрозвиненішими організмами, оскільки володіють практично всіма можливими інтелектуальними здібностями: впізнавати себе в дзеркалі, вирішувати складні завдання, вміти виготовляти знаряддя, використовувати аналогії та символи, а також розуміти, що думають інші. Однак у міру того, як в ході наукових експериментів все більше і більше тварин виявляють схожі здібності, встановлені ієрархії поступово руйнуються: птахи тіснять приматів, собак і дельфінів.

По-перше, як повідомляють вчені Айовського університету, ворони можуть проводити аналогії та розуміти чи є предмети ідентичними або ж різними, в чому вони змогли переконатися на основі тестів, де птахам пропонувалося виявити відношення між двома зображеними предметами.

По-друге: Новокаледонські ворони можуть не просто використовувати знаряддя, але навіть вміють виготовляти їх і, як встановили біологи, навіть бережуть їх.
Не менш важливе відкриття пов'язане з тим, що представники сімейства воронових, знаючи, що за ними спостерігає хтось інший, не просто ховають свою здобич у затишному місці, але повертаються на те ж місце, щоб її переховати. Це може пояснюватися не просто асоціацією між двома діями (укриттям видобутку та її пропажею), але й тим, що вони можуть уявити себе на місці іншого мислездатного організму, що доводить, що ворони володіють так званою «теорією свідомості».

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.