Написати коментар

 

Всупереч розхожій думці, що найрозумнішими тваринами є ссавці, багато вчених стверджують, що їм не поступається сімейство воронових, в яке входять ворони, граки і сойки. Останні експерименти з птахами показали, що вони володіють високорозвиненими когнітивними здібностями.

Вчені звикли вважати, що примати є найрозвиненішими організмами, оскільки володіють практично всіма можливими інтелектуальними здібностями: впізнавати себе в дзеркалі, вирішувати складні завдання, вміти виготовляти знаряддя, використовувати аналогії та символи, а також розуміти, що думають інші. Однак у міру того, як в ході наукових експериментів все більше і більше тварин виявляють схожі здібності, встановлені ієрархії поступово руйнуються: птахи тіснять приматів, собак і дельфінів.

По-перше, як повідомляють вчені Айовського університету, ворони можуть проводити аналогії та розуміти чи є предмети ідентичними або ж різними, в чому вони змогли переконатися на основі тестів, де птахам пропонувалося виявити відношення між двома зображеними предметами.

По-друге: Новокаледонські ворони можуть не просто використовувати знаряддя, але навіть вміють виготовляти їх і, як встановили біологи, навіть бережуть їх.
Не менш важливе відкриття пов'язане з тим, що представники сімейства воронових, знаючи, що за ними спостерігає хтось інший, не просто ховають свою здобич у затишному місці, але повертаються на те ж місце, щоб її переховати. Це може пояснюватися не просто асоціацією між двома діями (укриттям видобутку та її пропажею), але й тим, що вони можуть уявити себе на місці іншого мислездатного організму, що доводить, що ворони володіють так званою «теорією свідомості».

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter