Написати коментар
Цікаві факти про черепах

 

Черепахи одні з найдавніших істот нашої планети, їх історія існування налічує приблизно 250 млн років. Усього вченим відомо понад 230 представників цих рептилій, яких можна зустріти у воді й на суші на території всіх континентів, за винятком Антарктиди

 

Цікаві факти про черепах

● Черепахи — найдавніші із сучасних рептилій. Вважається, що вони є безпосередніми нащадками котилозаврів, які є предками всіх плазунів. 

● Найбільший представник черепахового сімейства, який коли-небудь мешкав на Землі — архелон. Судячи з розмірів знайдених останків, при житті вага тварини була приблизно — 2,2 т, а розмір тіла — 4,6 м від голови до хвоста.

● Приказки про повільність цих тварин правдиві лише наполовину. По суші вони дійсно рухаються дуже повільно, але морські представники здатні розвивати швидкість до 35 км/год і без зупинки долати відстані на тисячі кілометрів.

Морська черепаха


● На швидкість пересування сухопутних представників впливає температура довкілля — чим вона нижча, тим повільніше повзе тварина.

● Цікаво! Найповільнішим черепашачим мандрівником вважається Честер, який покинув будинок господарів в 1965 році й був знайдений в 1995 році на відстані 686 м від будинку. Впізнати вихованця допомогла поставлена ​​колись господарями біла мітка.

● Сухопутні черепахи вирізняються дивовижною витривалістю. Вони здатні прожити без їжі декілька місяців і за таких умов вести звичайний спосіб життя.

● Завдяки здатності до тривалого голодування, раніше мореплавці брали із собою цих тварин у тривалі плавання для харчування. Черепах використовували як живі консерви, оскільки їх не треба годувати.

● Панцир — черепашача броня, яка здатна витримати вагу, що у 200 разів перевищує масу тіла рептилії. Це свого роду розташована зовні тіла грудна клітка, яка насправді є не суцільною пластиною, а складною конструкцією, що утворена з десятків частин.

Велика черепаха


● Вік рептилій можна визначити по концентричних кільцях, які щорічно додаються на панцирі (по аналогії з річними кільцями дерев).

● Багато черепах доживають до 100 років, а в зоопарку Калькутти була особина, яка прожила 250 років. На думку вчених здатність до довгожительства пов’язана з нестаріючими внутрішніми органами, які працюють однаково добре, незалежно від віку.

● Серед представників світу черепах є небезпечні й агресивні особини, здатні нападати на водоплавних змій, птахів і навіть відкусити пальці горе-мисливцям за цими екзотичними тваринами. Ідеться про Кайманових черепах, які завдяки гострому міцному дзьобу (при повній відсутності зубів) здатні відгризти шматок деревини.

Кайманова черепаха


● Дивною ненажерливістю також відрізняються тріонікси, які не здатні завдати істотної шкоди людині, але в разі голоду можуть цілою зграєю вбити велику тварину.

● Шкіряста черепаха є найбільшою з усіх сучасних черепах. Зазвичай довжина її тіла досягає 1,3–1,8 м; вага — 300–500 кг.

● А ось найменшою є Черепаха Мюленберґа. Довжина її тіла становить приблизно 10 см; вага — 110 грам

● Загалом, черепах можна вважати всеїдними. Хоча, переваги в їжі змінюються залежно від виду. Деякі різновиди більше вживають рослинний корм, а деякі тваринний. Зубів у черепах немає, проте їх дзьоби дуже гострі і здатні легко перекушувати їжу.

● Багато видів черепах занесені в міжнародну Червону книгу. Безумовно, головним ворогом черепах є людина. На жаль, їх м’ясо має чудові смакові якості, і це головна причина безжального й жорстокого знищення цих беззахисних тварин. Ще один, не менш важливий фактор це забруднення довкілля. Давайте будемо цінувати природу й піклуватися про неї.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter