Написати коментар

 

Зараз на нашій планеті виявлено та описано понад 3 000 різних видів змій. Ці плазуни заселили практично всі континенти, за винятком Антарктиди. Також змії не живуть в Новій Зеландії, Ірландії, а також на деяких тихоокеанських і атлантичних островах. 

 

Цікаві факти про змій.

-Всі змії — м'ясоїдні хижаки. Травоїдних змій не існує.

-Отруйні змії становлять приблизно 25% від загальної кількості видів.

-«Найзмієнебезпечніший» континент — це Австралія. Там живе 9 з 10 найбільш отруйних сухопутних змій на Землі. Серед них сухопутний тайпан (1 місце по отруйності), східна коричнева змія (2 місце), звичайний тайпан (3 місце) та тигрова змія (4 місце).

-Найбільшою змією вважається — сітчастий пітон, який нині живе в одному з японських зоопарків. Довжина його тіла становить 12,2 м, а маса — понад 200 кг. Друге місце займає анаконда, довжиною 11,43 м, виловлена в Колумбії. Найважчою змією є самиця тигрового пітона по кличці Бебі, яка при зважуванні в 1998 році показала результат в 182,5 кг при «скромній» довжині тіла в 8,2 м.

-Найменша змія на планеті — це вузькорота змія або сліпозмійка (Tetracheilostomacarlae). Довжина її тіла складає всього 10 см. Трапляються ці змії лише на Барбадосі та острові Нусі-бе.-Змії можуть дуже довго обходитися без їжі. Відомий випадок, коли змія-хабу нічого не їла 39 місяців і залишилася жива, правда, втратила при цьому понад 60% маси свого тіла. Також більшість змій може терпіти тривалу спрагу. Приміром, одна королівська кобра прожила 5 років без єдиного ковтка води.

-Рекордсменом-довгожителем серед змій став удав по кличці Попай, який прожив понад 40 років.

-Найпоширеніша змія — це гадюка звичайна (Vipera berus). Вона трапляється по всій Європі, а також у Східній і Центральній Азії. Таких гадюк бачили навіть за Полярним колом!

-Найшвидша змія на Землі — це чорна мамба (Dendroaspispolylepsis). Вона може розвивати швидкість до 20 км / г. Ця змія вважається однією з найнебезпечніших: від її укусів гине 95% жертв. Як не парадоксально, чорні мамби насправді зовсім не чорні: ці змії можуть бути або сірими, або оливковими, або коричневими.

-У деяких змій понад 300 пар ребер.

-Практично у всіх змій ліва легеня більше, ніж права. У деяких видів правої легені немає взагалі.

-Серце у змій може вільно ковзати всередині тіла.

-Рот змії що атакує, може розкриватися на 180 градусів.

-У змій один ряд зубів на нижній щелепі і два ряди на верхній. Кожен зміїний зуб по мірі необхідності може замінюватися новим протягом усього життя.

-Основну інформацію про навколишній світ змії отримують за допомогою язика. Так що висунутий зміїний язик не є ознакою агресії — це всього лише спосіб дізнатися, що знаходиться попереду.

-Щоб напасти на здобич, вкусити її, впорснути отруту і повернутися в початкове положення, звичайній гадюці потрібно всього 0,07 секунди.

-Іноді кобри кусають здобич «вхолосту», не впорскуючи отруту.

-Улюблена «страва» королівської кобри — це змії інших видів.

-Плююча кобра здатна бризнути отрутою на відстань до 3 м.

-Мідноголова змія пахне свіжим огірком. Але нюхати її не рекомендується: дуже вже отруйна!

-Брязкальце гримучої змії може складатися з 6-10 сегментів. Кожна «деталька» додається після чергового линяння. Правда, зараз в природі стали з'являтися гримучі змії без брязкалець: вони потихеньку еволюціонують, щоб стати менш помітними для свого головного ворога — людини.

-У Південно-Східній Азії водяться летючі змії з роду хрізопелеа, здатні літати на відстані до 100 м, розправивши свої ребра і перетворившись на одне плоске живе вітрило. Правда, літають вони нечасто: тільки коли дуже голодні.

-В одному з оповідань про Шерлока Холмса, «Строката стрічка», Артур Конан Дойль допустив серйозний ляп. За сюжетом твору змія спускається до своєї жертви по висячому шнурку. Насправді змії фізично не здатні повзати по обвислій мотузці — їм потрібна тверда опора.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter