Написати коментар
Риба фугу

Якби ви потрапили в середньовічну Японію і за якесь порушення вам запропонували з'їсти ціанистий калій або сиру рибу-фугу, то єдиний шанс вижити — вибрати перший варіант. І це так, адже навіть ця найсильніша неорганічна отрута у 275 разів слабкіша за отруту, яку виділяє рибка. 

Цікаві факти про Рибу фугу

-Фугу — маленька рибка розміром всього з долоню, яка може плавати хвостом вперед. Замість луски у неї тонка еластична шкіра. Якщо фугу налякати, вона миттєво роздується і прийме форму кулі, утиканої гострими шипами. У такому стані вона втричі перевищує свої первинні розміри. Відбувається це завдяки воді, яку рибка різко всмоктує в себе. Смертельна отрута тетродотоксин міститься в молочках, ікрі, на статевих органах, шкірі та в печінці фугу. Ця речовина має нервово-паралітичну дію. Смертельна доза для людини становить усього один міліграм тетродотоксину. В одній рибці цієї речовини вистачить, щоб вбити сорок чоловік.

-На смак фугу, швидше, курка, ніж риба. А по консистенції її м'ясо нагадує желе. 

-Від риби фугу немає протиотрути, тому що вона просякнута тетродотоксином, нейтралізувати який сучасними препаратами неможливо. Існує тільки один спосіб, який дозволяє врятувати життя: медики штучно підтримують кровообіг і дихальну функцію організму допоки отрута природним шляхом його не покине. На жаль, і цей метод діє тільки за умови, що людина прийняла мінімальну дозу.

-200 років фугу була забороненим делікатесом. У 1500 році від цього делікатесу постраждала ціла армія. Саме через цей випадок фугу близько 200 років була під забороною. Тільки після того, як в 1700 році міністр Хіробумі Іто спробував м'ясо смертоносної риби, він від захоплення зняв вето.

-Отрута найкраща приправа до готового блюда. Кухарі спеціально залишають в готовій страві риби фугу невелику кількість отрути. Не повірите, але саме це і обожнюють гурмани. Невелика концентрація смертельної речовини створює відчуття легкого поколювання в роті, і викликає невеликий дурман, який можна порівняти зі сп'янінням.

-Вважається, що крім гостроти смаку, помірна доза отрути може врятувати життя. Клієнтам, які вперше хочуть спробувати фугу, пропонують спробувати саке, настояне на плавниках цієї риби. Всього одна порція такої горілки в кілька разів збільшує шанси людини вижити навіть при сильному отруєнні.

-Щоб стати майстром з приготування фугу, треба пройти смертельний іспит! З 1598 року в Японії діє закон, який зобов'язує всіх кухарів по фугу, отримати ліцензію. Для цього потрібно пройти не тільки теоретичну підготовку і показати знання практичних навичок, а й виконати найскладніше випробування з'їсти приготовану страву. Так що, погані кухарі в Японії не затримуються.

-В одному з парків Токіо стоїть пам'ятник рибі фугу.

-Щороку в Японії гинуть 10 - 20 осіб, які їли цю рибу. Але вони намагалися приготувати її самі. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter