Написати коментар
Цікаві факти про коней

 

Кінь — тварина, що має чи не найбільше значення в історії людства. Тисячоліттями ці тварини були вірними помічниками і друзями для людей, і хто знає, де б ми були зараз, якби не вони. Хоча технічний прогрес витіснив коней із багатьох сфер їх застосування, вони від цього не стають менш дивовижними створіннями. 

 

Цікаві факти про коней

● Найдавніші знахідки археологів, що свідчать про одомашнення коней були знайдені на території Казахстану та України й датовані періодом 3500–4000 р. до н. е.

● Коні, які вважаються в наші дні дикими, насправді є здичавілими. Наприклад, мустанги — це нащадки коней, яких завезли в Америку іспанці в XVI столітті. До цього, на американському континенті коней взагалі не було. 

● Хоча коні в середньому живуть тільки 25–30 років, є офіційне підтвердження, що один із них прожив 62 роки. Це був жеребець на прізвисько «Старий Біллі». Він народився 1760 року в Англії й був тягловим конем.

● У коней відмінний нюх, який допомагає їм наприклад, відчувати нервозність вершника, і в старі часи вершники змащували руки ароматичною рідиною. Коні також сильно нервують від запаху крові.

● Деякі коні здатні навчитися відкривати двері іншим коням і випускати їх на волю.

● Коні здатні розрізняти емоції в людському голосі.

● Коням вистачає чотирьох годин сну на добу, і вони можуть спати стоячи, завдяки особливому «механізму» блокування суглобів.

● Коні люблять музику, але їх смак вибірковий. Вони вважають за краще заспокійливу або надихаючу інструментальну музику, але дратуються від гучного року.

● Копито коня, це надзвичайно складний і чутливий орган. Коли вага тварини тисне на копито, кров із нього витісняється вгору по венах. У такий спосіб, копито відіграє роль циркуляційного насоса.

● У стаді коней, одна стать зазвичай не домінує над іншою. Наприклад, самиця іноді може бути вище в ієрархії, ніж самець, а в інших випадках усе відбувається навпаки.

● Коні здатні бачити навколо себе практично на 360 градусів. Поблизу вони вловлюють найменші рухи і зміни міміки людини. Але предмети, що знаходяться далеко, розрізняють погано.

● У коня дуже чутливі губи. Своїми губами тварина здатна наприклад, розстебнути ґудзик на одязі людини або витягти горошину, яка випадково потрапила в годівницю з вівсом.

● До розвитку епохи автомобілебудування, вчені з огляду на те, що поголів’я коней має приростати колишніми темпами, вважали найскладнішою технічною проблемою 20 століття утилізацію величезної кількості гною.

● Одними з перших високі каблуки почали носити монгольські чоловіки, щоби ноги не вислизали зі стремена під час верхової їзди.

● Зуби коней це відмінний індикатор для визначення їх віку та стану здоров’я. Звідси і з’явилася знаменита фраза «дарованому коневі в зуби не дивляться».

● Іноді можна побачити, як кінь із задоволенням качається по землі. Це один зі способів, з допомогою якого, тварина відновлює сили. Таке перекочування з боку на бік стимулює кровообіг, і втомлена тварина почувається значно краще.

● Коли Джеймс Ватт винайшов парову машину, то для демонстрації можливостей механізму йому довелося порівнювати потужність нового пристрою із силою коня. Унаслідок чого, була введена одиниця потужності — кінська сила, яка використовується й донині.

● Цирк у сучасному вигляді з’явився в 18 столітті, а його «батьком» вважається англієць Філіп Естлі. Саме він дослідним шляхом встановив, що для коней найзручніше бігти галопом по колу діаметром 13 метрів. Такого діаметру арени сьогодні дотримуються у всіх цирках світу.

● Кінь священна тварина у 23 народностей. В основному, цих тварин шанують тубільці Північної Африки і Близького Сходу.

● В Австралії коні з’явилися в XVIII столітті. Їх туди завезли поселенці. До цього в Австралії ніколи не було диких коней.

● Найменшим конем був визнаний жеребець на прізвисько «Літтл Пампкін» зі США. У 1975 році його зріст становив 35,5 см, а вага 9 кг.

● Вагітність у коней триває в середньому 370 днів. На світ з’являється зазвичай одне, зрідка два лоша. Через кілька хвилин після народження малюк уже може ходити. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter