20 цікавих фактів про лисиць

 

Лисиця — звір, який є синонімом хитрості. І, до речі, абсолютно заслужено. Ці хижаки дійсно не тільки розумні, а й хитрі, що дає їм змогу виживати в суворій природі. Незважаючи на те, що цивілізація активно поширюється, лисиці досі успішно живуть у лісах, оточених містами й селами, примудряючись при цьому практично не потрапляти на очі своїм ворогам — людям. А спостереження за ними в дикій природі й зовсім допомогло дізнатися про них багато дивного. 

 

Цікаві факти про Лисицю

● У роду лисиць є 12 різновидів. Найвідомішою із них є руда лисиця. Це найпоширеніший різновид, який можна зустріти на всіх континентах, крім Антарктиди.

● Цей всеїдний хижак харчується різними гризунами, зайцями, птахами. Можуть вживати комах і рослинну їжу. Не гидують і падаллю. Полюючи, вони здатні розрити замет або землю за лічені секунди, щоби впіймати свою жертву.

● Цікаве лисяче полювання. Лисиця прислухається, і почувши жертву, підстрибує, потім приземляється, схопивши здобич передніми лапами й зубами. Стрибати лисиця буде доти, поки не зловить жертву.

● М’ясо лисиці розривають на шматки. Однак, не пережовують його, а ковтають цим вони дуже схожі на своїх «старших товаришів» по ​​хижацтву — вовків.

● Найменшим представником лисячого роду є пустельна лисиця Фенек, що мешкає в Північній Африці. Її вага становить у приблизно півтора кілограма. За розмірами цей різновид менший за свійських котів.

Лисиця Фенек

● Хоча лисиці й належать до родини псових, вони мають безліч схожих рис із котячим родом. Обидва сімейства полюють ночами, мають схожу стратегію в загоні жертви, добре бачать у темноті.

● Ці тваринки дуже грайливі. Вони, як і кішки розважаються з різними предметами. І для цих цілей лисиці крадуть м’ячі для гольфу. Чим завдають чималої шкоди спортклубам.

● Однак, не варто думати, що лисиця це суміш собаки й кота. Руда красуня з легкістю доведе, що не схожа на жодну з цих тварин.

● Незважаючи на невеликі худі лапки, лисиці відмінно бігають. Свою здобич вони можуть переслідувати дуже довго. Під час полювання тварина розвиває швидкість до 40–50 км на годину.

● У лисиці дуже мало ворогів у природі. І головним із них є людина. Люди винищують цих звірків через красиве хутро.

 Полювання на лисиць стало досить популярним не стільки через їх хутро, скільки через складність цього заходу. На щастя, у наші дні в більшості країн це заборонено.

● На волі лисиці живуть від 3 до 8 років. Однак, у неволі можуть доживати до 25 років. Така різниця вказує на те, що на волі старі особини не можуть добувати їжу так само добре як молодняк. А перебуваючи в зоопарках потреба в полюванні відпадає, хіба що тільки заради розваги.

● Мало хто знає, що ім’я відомого кіногероя Зорро в перекладі з іспанської мови означає — лисиця. Персонаж отримав своє ім’я за хитрість і спритність цього звірка.

● Лисиці доводять свою винахідливість і хитрість не тільки у фільмах і казках. Чого тільки вартий їх спосіб позбавлення від бліх. Тварина вириває мох і занурюється з ним у воду, блохи поступово переміщуються на рослину, а хитра лисиця викидає його, виходячи на сушу вже без паразитів.

● На Мадагаскарі, у Новій Гвінеї, в Австралії та у Південно-Східній Азії можна зустріти летючих лисиць. Вони схожі на кажанів. Харчуються фруктами. Довжина тіла найбільших особин може досягати — 40 см, а розмах крил — 1,5 м. Летючі лисиці належать до ряду рукокрилих.

Летюча лисиця

 

Читайте також:
Чому кажани сплять вниз головою?

● Самиця перед шлюбним періодом починає шукати собі нору. Вона займає спорожнілі житла або риє своє. Якщо в нори є господар, то лисиця мітить чужий «дім» і ніхто, крім хитрої бестії туди вже не заходить. Господиня риє кілька ходів, які ведуть до гніздової камери. Ретельно очищає лігво, й облаштовує підстилкою з моху і трави.

● Лисиці люблять самотність. Але під час шлюбного періоду створюють пари на довгий час. Доглядати за самицею можуть відразу кілька кавалерів. Вони не відходять від обраниці ні на крок. Самці влаштовують бої за «кохану» і видають різні звуки. А також вони танцюють на задніх лапах перед самицею. Такий танець називається лисячим фокстротом. Самиця обирає найрозумнішого й найсильнішого партнера.

● Вагітність лисиці триває 50–60 днів. Самець дуже дбайливо піклується про свою половинку. Він навіть ловить бліх на її шерсті. У лисячій сім’ї можуть народитися від 4 до 16 лисенят. Лисичка-мама майже не виходить із нори, а самець-тато приносить їжу для неї до порогу їхнього будинку.

● Малюки з’являються сліпими і глухими, вбрані в пухово-вовняні шубки. Бачити й чути дітки починають через 2 тижні. Харчуються вони молоком матері. По закінченню 1,5 місяця батьки поступово привчають крихіток до м’яса. І незабаром підрослі лисенята вчаться полювати з батьками. Через 6 місяців дітлахи стають підлітками. А через рік залишають батьківський дім і починають будувати самостійне життя. 

На території Йорданії археологами була виявлена ​​могила з останками людини і її лисиці, судячи з усього, прирученої. Якщо археологи мають рацію, то лисиць стародавні люди намагалися одомашнити навіть раніше, ніж собак.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах