Написати коментар
Цікаві факти про зайців

 

Зайці — одні з найпоширеніших диких тварин не тільки в нашій країні, але й у світі. Попри те, що природою їм призначена роль жертви, яка може дістатися на обід будь-якого хижака, включно з людиною, їх чисельність практично незмінна, оскільки завдяки своїй плодючості, ці тварини дуже активно розмножуються. 

 

Цікаві факти про зайців

● Раніше зайців відносили ряду гризунів, але недавно вони були виділені в окремий ряд — зайцеподібні. До зайцеподібних належать: кролики, зайці, пискухи. Цікаві факти про зайців

● Зайці належать до тих тварин, яких можна зустріти повсюдно, крім Антарктиди та Австралії. Вони можуть жити в лісах, лугах, пустелях, тундрі й на болотах. Усього налічується 32 різновиди цих ссавців.

● Попри те, що кролики й зайці близькоспоріднені тварини, між собою вони не схрещуються. Зайці більші за кроликів. Довжина їх тіла становить приблизно 60 см. Їх ноги теж довші, ніж кролячі.

● У зайців слабкий зір, але відмінний нюх і слух. Очі розташовані з боків голови, це дає їм змогу оглядати все, що відбувається навколо на 360 градусів. До них неможливо підкрастися зі спини непоміченим. Однак, чіткість зору низька, тому вони нерідко налітають із розгону на яку-небудь перешкоду.

● Вуха в зайців можуть повертатися незалежно одне від одного в бік джерела шуму.

● У них асиметричні лапи (різна довжина). Різниця між правою й лівою кінцівками може досягати декількох сантиметрів. Саме з цієї причини для цих тварин характерний хвилястий біг.

● Поводяться тихо й безшумно навіть під час шлюбного періоду, вважаючи за краще обходитися іншими способами спілкування. Гучний звук видають тільки в момент смерті.

● Уміють плавати, хоча не дуже люблять водойми, і вважають за краще триматися від них якомога далі.

● Зуби в зайців постійно ростуть. Коли вони їдять, то роблять 3–4 жувальних рухи за секунду. Тому їх зуби швидко стираються. Якби не постійний їх ріст, то беззубі зайці просто б вмирали від голоду через 2–3 місяці свого життя.

● Зайці дуже швидкі звірі. Вони можуть розвивати швидкість до 70 км/год. Мають здатність різко змінювати траєкторію руху й відстрибувати в сторону, чудово бігають вгору по схилах. А ось спускатися вниз їм важче через короткі передні лапи, тому зазвичай вони скочуються стрімголов.

● Середня тривалість життя зайців коливається від п’яти до дев’яти років. У неволі ж, деякі особини доживали й до чотирнадцяти років. Самиці живуть майже вдвічі довше за самців.

● Якщо тварина потрапляє під дощ, то починає пригинати вуха до спини, щоб у них не потрапила вода. При попаданні туди вологи заєць легко застуджується. Влітку вуха захищають пухнастого звірка від перегріву, тому що вони активно виводять тепло з тіла.

● Зайці зобов’язані активно рухатися, інакше їх кісткова тканина буде схильна до захворювань. Тому якщо ви вирішили завести кролика, забезпечте йому можливість бігати і стрибати хоча б у колесі.

● У зайців дуже багато «ворогів», починаючи від лисиць, вовків і ведмедів, закінчуючи хижими птахами. Рятує їх від повного зникнення тільки колосальна швидкість розмноження. Зайці надзвичайно плодовиті. Трапляється, що самиця примудряється повторно завагітніти, ще не народивши першу партію зайчат.

● Зайців нелегко приручити. Але коли вони з дитинства виховуються з іншими тваринами, то легко переймають їх звички. Документально підтверджено випадок, коли заєць, вихований домашньою собакою, перейняв від неї цілу низку звичок, він навіть кидався на інших собак і кусав їх. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter