Написати коментар

 

Проїжджаючи на велосипеді, можна зіткнутися з галасливим гавкотом незадоволених собак, що біжать слідом за вами. Таке ж відбувається і з автомобілями, мотоциклами. Чому собакам так не подобаються ці штуки? Виявляється, на це є кілька пояснень.


По-перше, собаки чують краще ніж, люди. Якщо наш діапазон 20 Герц - 20 Кілогерц, то собаки вловлюють звуки на частоті 40 Кілогерц. Простіше кажучи, рухомий велосипед звучить для них, як дряпання скла залізом.

По-друге, вигляд людини на велосипеді відрізняється від звичайного пішохода, і якщо собака не звикла до цього, вона може відчути небезпеку і почати захищатися.

Одна з думок говорить про те, що собак лякають колеса в русі. Вони не розуміють, що це, і знову ж, інстинктивно, кидаються на велосипеди або автомобілі. На жаль, іноді це може коштувати тварині життя.

Наступна теорія полягає в залишках пастушачого інстинкту у деяких собак. Якщо вівця тікає, необхідно повернути її в стадо.

Іноді собаки, таким чином, охороняють свою територію. Якщо бродячі собаки довгий час живуть на одному і тому ж місці, вони захищаються від чужинців, будь то велосипедисти, пішоходи, або інші тварини. Перешкодити вторгненню - значить, підвищити свій статус домінування. Зазвичай, так затверджуються молоді собаки, гавкаючи і кидаючись на ті ж велосипеди. Якщо шлях велосипедиста лежить серед приватних будинків, собаки, що живуть там, і охороняють будинки, навряд чи будуть нападати. Вони вартують свою територію, тому, якщо ви не збираєтеся вдиратися туди, небезпека вам не загрожує. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter