Написати коментар

 

-Щороку близько чотирьох мільйонів кішок з'їдають в Азії.

-У середньому, кішки витрачають 2/3 доби на сон. Це означає, що дев'ятирічний кіт був активний лише три роки свого життя.

-На відміну від собак, кішки не мають пристрасті до солодкого. Вчені вважають, що це пов'язано з мутацією в одному з ключових рецепторів смаку.

-Кішки, як правило, «риють» правою лапою, а коти - лівою.

-Кішка не може видертися на дерево вниз головою через форму кігтів. Для того, щоб спуститися з дерева, їй потрібно відступати, задкуючи задом.

-Кішки виробляють близько 100 різних звуків. Собаки - всього лише 10.

-Мозок кішки біологічно ближче до людського, ніж мозок собаки. За емоції у кішок відповідають ті ж самі ділянки мозку, що і у людей.

-У світі живуть понад 500 мільйонів домашніх котів, існує близько 40 різних порід.

-Для того, щоб зшити пальто, потрібно приблизно 24 котячих шкурок.

-Хоча заведено вважати, що першими приручили кішок древні єгиптяни, найдавніша з відомих домашніх кішок недавно була знайдена в 9500-річній могилі на середземноморському острові Кіпр. Це випереджає згадки про кішку в єгипетському мистецтві на більше ніж 4000 років.

-За часів іспанської інквізиції, папа Інокентій VIII визнав кішок помічниками диявола, і тисячі кішок були спалені. На жаль, масове вбивство кішок призвело до різкого збільшення популяції щурів, що посилило наслідки «Чорної Смерті» (епідемії чуми).

-У середні століття кішок асоціювали з чорною магією і в День Святого Іоанна люди по всій Європі запихали їх у мішки та кидали в багаття.

-Першим котом, який побував у космосі, був французький кіт на ім'я Felicette (тобто Астрокіт). У 1963 році Франція запустила його в космос. Електроди, імплантовані в мозок кота, посилали неврологічні сигнали назад на Землю. Астрокіт пережив цей політ благополучно.

-Група слів, пов'язаних з кішкою (catt, cath, chat, katze) походять від латинської «catus», у значенні «домашня кішка», на відміну від «feles», тобто «дика кішка».

 

-Згідно з юдейською легендою, Ной молився Богу, просячи захистити їжу на Ковчезі від щурів. У відповідь на це Бог змусив лева чхнути, і з нього вискочив кіт.

-Кішка може пересуватися на максимальній швидкості близько 50 км/год на короткі відстані.

-Кішка може підстрибнути на висоту вп'ятеро більшу, ніж її власний зріст.

-Коти труться об людей не тільки з ласки, але й для того, щоб помітити територію запахом залоз, розташованих навколо морди. Також запах виділяють області біля котячого хвоста і лап.

-Вчені не знають точно, яким чином кішка муркоче. Більшість ветеринарів вважають, що кішка муркоче вібрацією голосових зв'язок, розташованих глибоко в горлі. Для цього м'язи гортані відкривають і закривають прохід повітря близько 25 разів на секунду.

-У стародавньому Єгипті, коли домашня кішка вмирала, члени сім'ї голили брови і оплакували її. Вони також проводили похорон, протягом якого пили вино і били себе в груди. Кішку бальзамували і поміщали в сімейній гробниці або на кладовище для тварин з крихітними муміями мишей.

-У 1888 році більше ніж 300 000 муміфікованих кішок були знайдені на єгипетських цвинтарях. З них зняли тканину і відвезли до Англії та США для використання в якості добрива.

-Більшість кішок народжують від одного до дев'яти кошенят. У найбільшому відомому посліді було 19 кошенят, з яких 15 вижили.

-Контрабанда кішок з давнього Єгипту каралася стратою.

-Ранні предки сучасних кішок жили близько 30 мільйонів років тому. Вчені назвали їх «Proailurus», що на грецькому означає «перша кішка». Група тварин, до яких належать сучасні кішки, з'явилася близько 12 мільйонів років тому.

-Найбільша дика кішка на сьогодні - це Амурський тигр. Він може виростати більше, ніж 3,6 м в довжину (розміром з маленький автомобіль) і важити до 320 кг.

-Найменша дика кішка на сьогодні - це чорноногий кіт. Його самиці мають довжину менше ніж 50 см, і можуть важити всього 1,2 кг.

-Хоча в багатьох частинах Європи та Північної Америки чорна кішка вважається поганим знаком, у Великобританії та Австралії зустріч з чорною кішкою віщує удачу.

-Найпопулярніша у світі порода кішок - Перська кішка, після неї йде Єнотова кішка (Мейн-кун) і Сіамська кішка.

-Деякі сіамські кішки косять очима через особливе пристосування очних нервів.

-Існує порода кішок, які люблять купатися. Шерсть Турецького Вана, породи, виведеної в Центральній Азії, має унікальну текстуру, яка робить її водонепроникною.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter