Cкунс

 

Скунс - цікавий звірок, що мешкає на території Північної Америки. Основна його особливість - при небезпеці він кропить свого супротивника рідиною, що виробляється спеціальними залозами під хвостом. Струмінь потрапляє в ціль на відстані до 4-х метрів і надовго перетворює противника в вонючку. Якщо крапля рідини потрапляє на одяг, то можна його відразу викинути. Запах не змити нічим. А ось щоб відмити шкіру може стати в пригоді суміш мила, соди та перекису водню.

Цю особливість також іноді використовують люди, щоб нашкодити недругам. Наприклад, один скунс, підкинутий на завод одягу в США, зіпсував товар на суму в кілька млн. Доларів.

Скунси дуже корисні для американських фермерів. Вони харчуються колорадським жуком та іншими шкідниками садів і городів. Разом з тим вони люблять ласувати бджолами, і за ніч можуть винищити цілий вулик.

Ці тварини ведуть в основному нічний спосіб життя, але можуть розгулювати і вдень. Великі хижаки остерігаються їх. 

В якості експерименту кілька десятиліть тому скунсів намагалися розвести на території Радянського Союзу, проте незвиклі до скунсів хижаки швидко винищили їх, хоча потім дуже страждали від жахливого смороду.

Якщо видалити залози з «ароматичним» секретом, то скунсів можна тримати вдома. Господарі таких тварин стверджують, що вони віддані, акуратні і ласкаві створіння. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter