Написати коментар
Собака рятувальник

Фахівці підрахували, що одна собака на завданні з пошуку, замінює від 20 до 30 людей. Використання навчених собак на місцях катастроф, при пошуку зниклих – стовідсоткова державна необхідність.

 

Найголовніше про собачу роботу:

1. Собак – рятувальників можна грубо розділити на 4 категорії: шукачі з повітря – вони бігають по заданій території і шукають людей, шукачі по сліду – шукають людей по сліду на землі, розподільні запахи – які можуть знайти конкретну людину, і не розподільні – вони шукають в загальному людей або тіла. 

2. Найпоширеніші породи пошуково-рятувальних собак: німецькі вівчарки, бордер-коллі та лабрадори. При цьому, для пошуку і порятунку на воді, звичайно, немає краще ньюфаундленда, для пошуку слідом за німецькою вівчаркою йдуть добермани та бладхаунди.

3. Собаки, які навчені пошуку жертв катастрофи або нещасного випадку, можуть зі стовідсотковою точністю взимку виявляти тіла людей, не плутаючи їх із тваринами.

4. Собака – лавинний рятувальник – здатна відчути запах людини крізь п'ятиметрову товщу снігу. Сенбернари, німецькі вівчарки та лабрадори – кращі в цій дисципліні.

5. Є легенда про те, що перші в історії пошукові собаки – сенбернари, виведені в монастирі Святого Бернара, носили з собою барила з бренді, щоб відігріти жертв.

6. Основною рушійною силою собак-рятувальників є любов до гри. Собаки, які ведуть пошукові роботи, вважають, що грають. 

7. Головним для успішної роботи собаки-слідопита є час. Чим раніше починається пошук, тим він успішніший. Вночі собаки шукають краще, ніж вдень, завдяки висхідним потокам повітря.

8. Собака може знайти запах людини у воді, але з-за течій точність пошуку невелика.

9. Рятувальники-люди іноді спеціально ховаються на території пошуку, оскільки собаки, якщо вони знаходять під час операції тільки тіла, вважають, що гра йде неправильно.

10. Собаки-рятувальники по-різному повідомляють про виявлені цілі: слідопити зупиняються і голосно гавкають, лавинні собаки повертаються і ведуть людей до знайденого місця.

11. У собак-рятувальників не буває відпустки, вони виходять на пенсію зазвичай у віці 8-10 років.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter