Написати коментар
Їжак

 

Всі, хоча б раз в житті, зустрічали цього милого звірка. Гостренька мордочка, чотири пазуристі лапки та дивно гучні звуки, що лунають в основному ночами - це все їжак - нічний житель лісів і полів.

Їжаки - тварини ссавці, з ряду комахоїдних. У природі розселені практично по всій земній кулі, (крім Австралії та Америки). Існує сімнадцять різновидів їжаків. Найбільшого поширення набули 4 види:

1. Звичайний (який всім знайомий)

2. Даурський їжак (живе в Сибіру)

3. «Лисий» або темноголковий їжак (мешкає в середній Азії)

4. Вухатий: відрізняється від всіх інших великими вухами. 

● У кожного їжачка є своє улюблене місце проживання. Одним дуже подобається жити біля людей. Вони шукають собі містечко в дров'яних сараях, садах, біля домашніх тварин. Інші - дуже не люблять сирих місць і живуть на сонячних галявинах в соснових і ялинових лісах. Деяким їжакам дуже подобається жити в горах (на висоті до двох тисяч метрів). Їх звуть їжаками - альпіністами. Любителі степового повітря мешкають у високій траві та чагарниках. Є відмінними плавцями.

● Їжаки, як вид, існують 15 млн років. 

● В античний період шкурки їжаків сушили, натягнувши на дощечці. Виходили прекрасні гребені для вовни овець.

● Народжуються їжаки голими. Тільки на другий-третій день після народження їх тільце починає покриватися голками.

● На голках їжаків збирається велика кількість кліщів, і ось, як раз голки і заважають їжакам позбутися паразитів. Це дозволило вченим ввести одиницю «їжак-година». Їжак-година - це кліщі, зібрані звіром протягом години під час лісових прогулянок. Такий підрахунок дуже важливий для епідеміологів - дозволяє виявити ступінь зараженості енцефалітом в природних осередках.

● У їжака 36 зубів. До старості зуби випадають.

● Цікаво відбувається знайомство їжаків з новими запахами. Спочатку звірята пробують предмет на смак - облизують його. При цьому в роті їжака з'являється запашна слина. Але на цьому знайомство не закінчується. Тепер в хід йдуть голки - їжаки труться об предмет з незнайомим запахом. Така поведінка їжаків була помічена при їх знайомстві з сигаретами - їжаки наколювали недопалки на свої голки. Не проходили вони повз і носових хусток, що виділяють запах парфумів, проявляли інтерес до кавових зерен.

● Спілкування їжаків відбувається за допомогою свисту. Бурчать вони, коли розлючені.

● У сплячку, на зиму, впадають на 128 днів. В цей час їжаки - холоднокровні тварини, тому що температура тіла - всього 2 градуси. Нормальна ж температура тіла - 34 градуси (в період неспання).

● Частота дихання їжаків в період сплячки і неспання різне: в сплячці воно становить 6-8 разів на хвилину, а у нормальному стані - 40-50 разів.

● У момент серйозної небезпеки їжаки не тільки випорожнюються, але і вивалюються у своїх фекаліях. Очевидно, така поведінка звірків - їх спосіб захисту. Також при небезпеці їжаки згортаються в клубок. Виняток становить вухатий їжак, який рятується від ворогів втечею. 

● Їжаків легко приручити. Вони прекрасно знаходять «спільну мову» та собаками і кішками.

● Є у їжаків і хвости. У звичайного їжака довжина хвоста не більше 3 см.

● Вважається, що їжаки розрізняють кольори, хоча похвалитися зором не можуть.

● Їжак володіє чудовим слухом і нюхом.

● Їжаки люблять молоко. Тому вважають за краще селитися біля ферм. Запам'ятовують час доїння, з'являються в цей час на фермі, і ховаються в очікуванні пролитого на підлогу молока.

● Отрута гадюк на їжаків не діє, як не діють і інші отрути: миш'як, опіум, синильна кислота.

● А ось голки деяких видів їжаків отруйні. Хоча самі їжаки не виробляють отруту, вона залишається на голках після зустрічей з отруйними жабами.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter