Кажани — це єдині ссавці, які вміють літати. Мати-природа, мабуть, вирішила що хорошого потрошку, і тому нагородила їх слабкими ногами з легкими тонкими кістками.

З одного боку, легкі кістки це добре — дають змогу літати швидше, але з іншого боку, їм важко тримати вагу тіла, тому кажани погано стоять, ще гірше ходять і зовсім не вміють сидіти на гілках, як птахи, — вгору головою, вниз ногами.

Оскільки в кажанів слабо розвинені лапи, вони не можуть, як птахи розбігтися і відштовхнутися. До того ж крила в кажанів теж недостатньо розвинені, щоби підняти тіло з землі в повітря. А якщо кажан висить вниз головою, йому досить розтиснути пальці, і він почне падати вниз і вже при падінні розправляє крила і злітає.

Кажани — нічні тварини, вони полюють ночами на жуків та інших комах, а сплять вдень — догори ногами, коли більшість хижаків сплять. А мисливців на кажанів багато — на них полюють і сови, і змії, і єноти й навіть люди. Тому коли кажани збираються спати, то вони ховаються в недосяжні для хижаків місця — стелі печер, горищ, склепіння мостів, дупла дерев і т. д.

Як же вони примудряються не падати, адже вони всю ніч висять на лапах вниз головою? А річ у тому, що летюча миша не витрачає енергію на те, щоби триматися, коли висить вниз головою. У кажанів своєрідна будова мускулатури. Наприклад, коли мавпа висить на гілці, вона напружує м’язи лап, щоб утриматися, а в кажанів усе влаштовано з точністю до навпаки. Коли вона висить вниз головою, її м’язи розслаблені, пальці стиснуті, тіло висить на кістках і сухожиллях, м’язи ж повністю розслаблені. Кігті щільно охоплюють опору і вага тіла не дає їм розтискати.

До того ж у кажанів дуже рухлива шия — голова повертається на 180 градусів. Задні ж кінцівки повернені колінами назад — що дуже зручно, висіти догори дригом.

У такому положенні вони впадають у заціпеніння (сплять). У холодних краях кажани впадають у сплячку на всю зиму і спокійно висять вниз головою до потепління.

 Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.