Написати коментар
Жирафи

 

Жирафи одні з найбільш дивовижних істот на планеті. Їх довгі шиї, королівські постави, красиві обриси навівають відчуття сюрреалізму. Вони є найвищими тваринами у світі, можуть довго обходитися без води, а також убити лева одним ударом.

 

Цікаві факти про жираф

● Жирафи потребують рідини лише раз у кілька днів. Більшу частину води вони отримують із рослинами. 

● Більшу частину свого життя жирафи проводять стоячи. У такому положенні вони сплять і навіть народжують.

● Жирафа найвища тварина з усіх нині живих у світі. Її зріст може досягати 5,5 метрів, а вага 900 кг.

● Малюнок плям кожної жирафи індивідуальний, як і відбиток пальця людини. Цей малюнок формується ще в утробі матері, і народжується малюк уже з плямами. 

● Шия в жирафи може бути довжиною до 2 метрів. Незважаючи на таку довгу шию, у жирафи, як і в більшості інших ссавців, усього 7 шийних хребців. Однак, на відміну від інших тварин, у жирафи шийні хребці мають подовжену форму й особливу будову, що робить її шию дуже гнучкою. Завдяки цій особливості, жирафа може згинати шию, як їй захочеться. Ця здатність дає їй змогу доглядати за своїм тілом, а також добувати корм у важкодоступних місцях.

● Крім довгої шиї, жирафа має ще й незвичайно довгий 45-сантиметровий язик, схожий на змію, який у поєднанні з рухливими губами слугує для зривання листя із колючих гілок. Язик у жирафів чорного кольору. Жирафа може чистити вуха своїм язиком.

● Ноги в жирафів теж дуже довгі й сильні, ударом свого потужного копита жирафа здатна вбити великого хижака, навіть лева. Довжина одного кроку досягає 6–8 м, а бігти вони можуть зі швидкістю до 60 км/год. До речі, незважаючи на свій незграбний вигляд, вони вміють і стрибати, долаючи бар’єри заввишки понад півтора метра.

● Шия жирафи надто коротка, щоби дотягнутися до землі. Унаслідок чого, вона змушена незграбно розчепірювати передні ноги в сторони, щоби попити води. Таке незручне становище робить її вразливою для хижаків.

Жирафа

● Вагітність у самиці жирафи триває понад 14 місяців, і народжується в неї завжди тільки один малюк. Зріст новонародженого становить — майже 2 м, вага — приблизно 50 кг. Оскільки жирафа народжує стоячи, дитинча без жодної шкоди для себе падає з двометрової висоти. Мама відразу облизує малюка, а хвилин через десять він уже підіймає голову. Ще 45 хвилин йде на те, щоби встати на ноги, а вже через кілька годин жирафеня починає бігати.

● Незважаючи на спроби самиць вберегти своїх дитинчат від левів, плямистих гієн, леопардів і африканських диких собак, багато малюків гинуть у перші місяці життя.

● Жирафа народжується з задатками ріжків. У дорослої жирафи на маківці розташовані два тупих роги, завдовжки до 23 см. Іноді в жирафи на лобі, між очей, з’являється ще один виріст, так званий «третій ріг». До того ж, трапляються жирафи, у яких розвинені ще два кісткових вирости у верхній частині потилиці. Таких жирафів називають «п’ятирогими».

● Сон жирафи триває всього годину на добу, і брак сну вони компенсують напівдрімотою. Сплять або лежачи, або стоячи, поміщаючи голову між двома гілками, щоби не впасти.

● Щодня жирафа споживає приблизно 30 кг їжі і проводить за споживанням від 16 до 20 годин на добу.

● Наукова назва жирафи — camelopardalis. Вона утворилася з латинської cameleopard (camel leopard). Таку назву в Стародавньому Римі їм дали, тому що тварини були великі, як верблюди, і з плямами, як у леопарда. Є ще одна схожість жирафів із верблюдами: вони можуть тривалий час обходитися без води.

Стада жирафів не мають чіткої організації та ієрархії. У них можуть перебувати тварини обох статей і різного віку. При цьому, у стадо відкритий доступ стороннім.

● У жирафів є родич, тварина з назвою — окапі. У неї набагато коротша шия, водиться в лісах Конго й це не стадна, а самостійна тварина.

Окапі

● Крок жирафи становить приблизно 4 м. Коли вона спокійно йде, людині доведеться бігти, щоби не відставати.

● Зображення жирафів знайдені в давніх африканських поселеннях і на єгипетських предметах мистецтва

● Кровоносні судини, що розташовані в шиї жирафи, надзвичайно еластичні і пружні. Це «зроблено» для того, щоби жирафа могла нахиляти голову до землі, наприклад, щоби напитися води, і при цьому не втратити свідомість від погіршення кровопостачання.

● Існує кілька різновидів жирафів: жирафа північна, жирафа південна, жирафа масайська, жирафа сітчаста.

● Дитинчата жирафів у перші 3–5 місяців життя збиваються в зграї, звані яслами, для спільних ігор. Їх матусі тим часом пасуться неподалік.

● У дикій природі жирафа живе в середньому — 25 років, у неволі — 35. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter