Написати коментар
Цікаві факти про Марка Твена

 

Прославлений американський Письменник Марк Твен — геніальний прозаїк, з-під пера якого вийшли книги, перекладені на десятки мов. Твену напрочуд добре вдавалося донести глибокі, серйозні думки в досить простій обгортці пригодницького твору, що і виділяє його з-поміж інших письменників. 

 

Цікаві факти про Марка Твена

● Народився майбутній письменник 30 листопада 1835 року в крихітному містечку в американському штаті Міссурі пізніше він жартував, що з його появою населення містечка збільшилася на 1 %.

● Життя Марка Твена могло б піти інакше, якби не громадянська війна в США. Він тоді працював на річковому пароплаві, й обожнював свою роботу, але через війну річкове пароплавство занепало. Вимушений шукати нові джерела доходу, Марк Твен спробував стати старателем, добуваючи срібло в шахті, але зазнав невдачі. Після цього він від відчаю влаштувався працювати в газету, де і відкрив у собі літературний талант.

● Найвідоміші твори Марка Твена: «Пригоди Гекльберрі Фінна», «Пригоди Тома Соєра», «Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура», «Життя на Міссісіпі».

● Справжнє ім’я Марка Твена — Семюель Ленгхорн Клеменс. А псевдонім він узяв собі тільки тоді, коли вирішив зайнятися журналістикою. До речі, його псевдонім можна перекласти як «подвійна мітка». У молодості Марк Твен був лоцманом на пароплаві. «Подвійна мітка» означає, що глибина русла річки вдвічі перевищує мінімальну норму, а отже судно може вільно пройти.

● Коли майбутньому письменнику було 12 років, його батько помер від пневмонії. Оскільки Семюел був змушений із юних років працювати й допомагати своїй родині, системної освіти він не отримав.

● У 1861 році, під час Громадянської війни в США, Марк Твен опинився в армії на боці Конфедератів, але швидко розчарувався у військовій службі. Через два тижні хлопець покинув свій підрозділ і втік на захід країни, вирішивши спробувати щастя у видобутку срібла.

● Ернест Хемінгуей одного разу сказав, що вся американська література з’явилася з однієї книги — твору Марка Твена про Гекльберрі Фінна. На його думку, це найкращий літературний твір Америки.

● 1 липня 1874 року в продажу з’явилася перша партія друкарських машинок Remington. Марк Твен став одним із перших покупців. Письменник пишався тим, що першим застосував цей корисний винахід у літературі. Незабаром, він приніс у видавництво свій знаменитий твір про пригоди Тома Соєра, надрукований на машинці.

● У Гекльберрі Фінна, одного з найвідоміших персонажів Твена, був реальний прототип — ним став хлопчик, з яким майбутній письменник дружив у дитинстві. За словами Твена, у книзі цей юнак зображений саме таким, яким він був: брудним, вічно голодним, але з найдобрішим у світі серцем.

● Бувши людиною своєї епохи, Марк Твен не соромився у висловах, оригінальні тексти його книг рясніють словами і фразами, які в сучасному суспільстві вважаються неполіткоректними, а то й зовсім образливими. У всіх сучасних виданнях його творів англійською мовою коректори замінили ці слова і вислови на нейтральні.

● Марк Твен цікавився науковими досягненнями і дружив із відомим вченим Ніколою Теслою, проводячи багато часу в його лабораторіях.

● Коли він був редактором журналу, йому доводилося читати і викидати безліч рукописів початківців авторів. Письменник жартував, що хотів би займатися цією ж роботою в ті часи, коли люди вибивали тексти на каменях — тоді з невдалих чернеток він побудував би собі чудову віллу.

● У 1882 році, більш ніж за десять років до того, як методи дактилоскопії стали відомі в Сполучених Штатах, Твен описав пошук злочинця за відбитками пальців у романі «Життя на Міссісіпі»

● Марк Твен був зачарований Шерлоком Холмсом і навіть написав кілька творів про цього геніального детектива, що був створений Артуром Конан-Дойлем.

● Письменник багато виступав із різними лекціями, як серйозними, так і сатиричними, гастролюючи по всіх Сполучених Штатах. Багато моментів біографії Марка Твена дійшли до нас саме завдяки цим лекціям, хоча не всі вони збереглися до наших днів. Частина була просто загублена, а частину він сам заборонив публікувати.

● Марк Твен дуже любив носити білі костюми. Їх у його гардеробі було не менше двох десятків. А ось шкарпетки він полюбляв одягати червоного кольору.

● Твен був видатним письменником, але жахливим бізнесменом. Статки, зароблені завдяки літературному таланту, він інвестував в абсолютно даремні речі — одна з його машин обійшлася йому у 200 тисяч доларів, хоча середня американська сім’я жила на 1,2 тисячі доларів на рік. При цьому вкладати гроші в розробку телефонних апаратів Твен відмовився, визнавши винахід позбавленим перспектив.

● Деякі твори автора він сам заборонив публікувати при його житті і протягом декількох десятків років після його смерті.

● Одного разу «Нью-Йоркський журнал» помилково опублікував інформацію про смерть Марка Твена. Сам письменник відреагував на це з гумором, заявивши, що чутки дещо перебільшені. Хоча до цього моменту він дійсно перебував у глибокій депресії, його дружина померла, як і троє з чотирьох їхніх дітей.

● Зараз прямих нащадків у письменника не залишилося, незважаючи на те, що в нього було четверо дітей. Син помер у дитячому віці, а дві дочки зовсім молодими. До похилого віку дожила лише дочка Клара, у якої була єдина дочка, внучка Твена. Але, вона померла бездітною.

● Помер Марк Твен 21 квітня 1910 року, у віці 74 років. Причина смерті — стенокардія.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter