Написати коментар
Цікаві факти про Галілео Галілея

 

Галілео Галілей є одним із найяскравіших дослідників і мислителів свого часу. Він заклав основи таких наук, як механіка, фізика й астрономія, а також став підтримувати ідеї іншого великого вченого Миколая Коперника. Галілей зробив низку відкриттів, через які піддавався гонінням із боку церкви оскільки був запідозрений у єресі. 

 

Цікаві факти про Галілео Галілея

● Галілео Галілей народився 15 лютого 1564 року в місті Піза (Італія). За походженням він був дворянином. Але його рід збіднів задовго до його народження, тому про благородне походження нагадувало лише прізвище, а його батьки вели селянське життя. Грошей не вистачало, і в юності майбутньому вченому навіть довелося перервати навчання в університеті Пізи, позаяк у сім’ї не вистачило грошей на продовження оплати.

● У короткій біографії Галілея відображено, що він був неймовірно обдарованим у різних галузях науки — астрономія, фізика, математика, він створив масу глибоких філософських трактатів. А ще він не тільки захоплювався поезією, а й сам складав вірші.

● У юності Галілей мав намір стати священником. Однак, його батько, чинив опір цьому бажанню. Він помітив неймовірну обдарованість сина і його інтелект, а тому наполіг, щоби Галілей вступив до університету й зайнявся наукою.

● У 17 років Галілео вступив до університету, де вивчав медицину. Галілею також подобалися математичні заняття: відвідуючи їх, він захопився геометрією й алгеброю, а також познайомився з науковими працями Коперника, що надалі вплинуло на його життя.

● За своє життя Галілей винайшов чимало речей. Він першим систематизував спостереження за небесами і винайшов телескоп, а також гідростатичні ваги. І саме він придумав, як можна використовувати маятники. А відкриті Галілеєм закони інерції і вільного падіння й зовсім перевернули всі уявлення про механіку, що існували в ті часи.

● З допомогою телескопа Галілей розглядав Місяць, на якому виявив велику кількість кратерів і гір, що підтвердило його думку про те, що Земля не відрізняється від інших планет за фізичними показниками.

● Потім він відкрив 4 супутники Юпітера, кільця Сатурна, зміг розглянути зірки Чумацького шляху. З допомогою свого винаходу він в 1613 році побачив і плями на Сонці.

● Він багато міркував про філософію й математику. І за своїми міркуваннями встановив тези, близькі до теорії ймовірності. Крім того, дослідник виступив автором багатьох наукових трактатів про числа. На жаль, його сучасники не могли повною мірою оцінити прагнення і відкриття вченого. І тільки пізніше люди зможуть по-новому подивитися на ці умовиводи.

● Бувши університетським викладачем Галілей читав безліч лекцій з астрономії, які швидко принесли йому величезну популярність. І це попри те, що він відкрито критикував загальноприйняті тоді системи світу, зокрема, що Сонце обертається навколо Землі.

● Галілей припускав божественне походження всесвіту, і не хотів конфліктувати з церквою, але його вчення про геліоцентричну систему світу було визнано єретичним. Його арештували й навіть погрожували тортурами. У результаті Галілей на словах відрікся від своїх ідей, але все одно продовжував працювати. Навіть в останні роки життя, коли він осліп, він не залишав своєї праці, диктуючи записи помічникам.

● Навіть після свого зречення й помилування Галілей залишався під пильним наглядом інквізиції. Останні 9 років життя він провів практично під домашнім арештом, а інквізитори пильно контролювали всі його пересування й особисті контакти.

● Галілео Галілей помер 8 січня 1642 року, у віці 77 років. Після смерті його тихо поховали без пишних церемоній. Офіційно Ватикан визнав, що вчений не був ні в чому винен, а судовий процес над ним був помилкою, лише через три з половиною століття після відходу Галілея з життя.

● У Галілея була цивільна дружина Марина Гамба. Жінка народила йому трьох дітей, сина Вінченцо і двох дочок: Лівію і Вірджинію. Через те, що всі діти з’явилися поза вінчаного шлюбу, вони вважалися незаконними. Тому дочки стали черницями. Лише сина Галілею вдалося визнати законним.

● Рід видатного вченого згас на єдиному онукові (син Вінченцо), котрий пішов у ченці та спалив усі рукописи свого діда, позаяк вважав їх богопротивними.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter