Написати коментар

 

 

Чи не найвідоміший революціонер у світі, Че Гевара залишив в історії незгладимий слід. Він завжди боровся за свої ідеали, і зупинити його змогла лише смерть, попри те, що спецслужби різних країн тривалий час намагалися усунути його. Однак, вивчивши біографію Че Гевари докладніше, можна дійти висновку, що не все так однозначно — його навряд чи можна назвати безкомпромісним борцем за права знедолених і пригноблених, яким його вважають деякі люди. Втім, у світі немає абсолютного добра й абсолютного зла, і на життя Че Гевари кожен дивиться зі своєї власної точки зору.

 

Факти з біографії Че Гевари.

-Ернесто Че Гевара народився 14 червня 1928 року, в місті Росаріо що в Аргентині.

-Батько Че Гевари був плантатором, і вельми успішним, причому настільки, що він почав платити своїм наймитам грошима, а не продуктами, як інші. Через це на нього розлютилися інші плантатори, і йому довелося переїхати.

-Упродовж усього життя Че Гевара обожнював грати в шахи, причому робив це дуже добре.

-Серед далеких предків команданте значився відомий ірландський повстанець Патрік Лінч.

-Про молодість Че Гевари знято художній фільм «Щоденники мотоцикліста». У його основу лягли події тих років, коли він подорожував Південною Америкою, проїхавши понад 4 тисячі кілометрів. Саме те, що він побачив за ці роки, і перетворило його в підсумку в революціонера, спраглого до змін. 

-Мало хто знає, що Че Гевара складав вірші, причому вельми непогані.

-Упродовж усього життя Че Гевара страждав від астми. Холодна вода спричиняла в нього різкі напади, тому він рідко мився, збереглося чимало згадок про те, що від команданте зазвичай не дуже приємно пахло.

-Бувши аргентинцем за походженням, молодий Че Гевара «відкосив» від обов’язкової служби в армії, прийнявши холодну ванну і спричинивши в себе напад астми.

-Че Гевара кілька разів відвідував Радянський Союз.

-За освітою майбутній революціонер був лікарем.

-Свого часу, ще до початку революційної діяльності, Че Гевара працював бібліотекарем.

-Знаменитий портрет Че Гевари, який друкують на футболках і плакатах по всьому світу, є найбільш тиражованим зображенням людського обличчя у світі.

-Бувши астматиком, Че Гевара ніколи не розлучався зі своїм інгалятором, і скрізь носив його із собою.

-У команданте було четверо братів і сестер.

-У 2008 році на батьківщині Че Гевари, в аргентинському місті Росаріо, був встановлений 4-метровий пам’ятник революціонеру, відлитий із бронзи.

-У деяких латиноамериканських країнах населення вважає Че Гевару святим. Подекуди це викликає незадоволення місцевих гілок католицької церкви.

-Під час своїх подорожей по Латинській Америці Че Гевара підробляв різними способами, встигнувши змінити десяток професій, від вантажника до матроса.

-Збереглося кілька написаних Че Геварою листів, які він жартома підписував, як «Сталін II».

-Більшу частину життя команданте не курив. До сигар він пристрастився вже на Кубі, після кубинської революції, оскільки густий і їдкий сигарний дим допомагав йому відганяти комарів.

-Усе життя Че Гевара запоєм поглинав книги. Читати він навчився 4 роки, і відтоді читання стало його пристрастю.

-За своє життя Че Гевара двічі бував поранений у процесі бойових дій.

-Бувши аргентинцем, після кубинської революції він офіційно отримав кубинське громадянство.

-Слово «Че» використовується в Аргентині як звернення, але для команданте воно фактично стало його прізвиськом. Насправді його звали Ернесто Гевара.

-Після перемоги Кубинської революції Ернесто Гевара став президентом Національного банку, а потім — міністром промисловості Куби.

-Після спроби перевороту у Гватемалі команданте довелося втікати в Мексику. Там він і познайомився з молодим Фіделем Кастро, що вплинуло на все його подальше життя.

-У середині 60-х років минулого століття Че Гевара намагався влаштувати комуністичну революцію в Конго, в Африці, але його діяльність не принесла очікуваних результатів.

-Ідеальним державним устроєм Че Гевара вважав комунізм сталінського типу, а сам Йосип Сталін був його кумиром.

-Після захоплення Фіделем Кастро влади на Кубі в цій багатостраждальній країні почалися криваві «чистки» людей, неугодних режиму, і, судячи з деяких свідчень, Че Гевара прийняв у них активну участь, відправивши на смерть безліч «політично неблагонадійних» людей.

-На Кубі він також організував щось на зразок таємної поліції й концентраційних таборів, які були схожі на ГУЛАГ у СРСР.

-Згідно зі спогадами соратників, Че Гевара ніколи й ні на кого не підвищував голос, але водночас у його промові часто проскакували нецензурні вислови.

-Деякі дані, пов’язані з революційною діяльністю команданте, досі не розсекречено.

-На кубинській банкноті номіналом у 3 песо можна спостерігати портрет Че Гевари (цікаві факти про Кубу).

-Загинув Че Гевара в Болівії, допомагаючи місцевим революціонерам. Було заявлено, що він загинув у бою, але збереглися свідчення того, що він був полонений, а потім розстріляний за наказом ЦРУ в 1967 році.

-Че Гевара був похований без рук — вони були ампутовані після його страти для передання в поліцію Буенос-Айреса і зняття відбитків пальців.

-Місце поховання тіла Че Гевари його катами тривалий час залишалося невідомим, тільки в липні 1997 року його останки були знайдені в братській могилі біля польового аеродрому Валлегранде.

-Кубинська пропаганда за десятиліття перетворила Че Гевару в напівлегендарну фігуру, овіяну ореолом романтизму, і зробила його головним національним героєм.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter