Вінстон Черчилль

 

Вінстон Черчилль — прем'єр-міністр, який привів Великобританію до перемоги у Другій Світовій війні. Політик із сигарою був гострим на язик, кепкував з Хрущова і вирятував із Сибіру автора улюбленого коньяку. Цитати харизматичного британця добре відомі сучасникам. Однак, його біографія залишається невичерпним джерелом цікавих фактів!

Цікаві факти з життя Вінстона Черчилля:

tut-cikavo Джордж Вашингтон — далекий родич Вінстона Черчилля по лінії дідуся з материнського боку.

tut-cikavo Герцог Мальборо — дідусь Черчилля, який загинув у Криму під час російсько-турецької війни 1853 року.

tut-cikavo 7 місяців — на цьому терміні вагітності Черчилль з'явився на світ просто у гардеробі палацу. Там справляли бал, і мати майбутнього політика взяла в ньому участь, відкинувши всі перестороги. Після гри у м'яч породілля ледве встигла дійти до кімнати для переодягання.

tut-cikavo Гучний голос — те, що вирізняло Вінстона серед інших немовлят. Він кричав так пронизливо і дратівливо, що допікав цим навіть досвідченим няням.

tut-cikavo Найгірша поведінка в класі — такий невтішний запис мав шкільний табель прем'єр-міністра. В рейтингу однокласників йому відвели 13-те місце з 13 можливих.

tut-cikavo Горила — тварина, яку Черчилль умів чудово імітувати на радість племінникам.

tut-cikavo Математика й класичні мови — предмети, які геть не давались майбутньому письменнику і стратегу. 

tut-cikavo Феноменальна пам'ять — ще школярем Вінстон Черчилль дивував своєю здатністю дослівного переказу. Згодом його вміння тримати у пам'яті потрібну інформацію послужило інтересам Великобританії.

tut-cikavo Війна і звитяга — романтичне захоплення Черчилля, який замолоду шукав пригод на ниві бою.

tut-cikavo Демократія — зі слів В. Черчилля, це те, що зіпсувало благородний дух війни. Реальність бойових дій дуже розчарувала сміливця.

tut-cikavo Сміливість — риса характеру, якою розбишака Черчилль підкорив свою майбутню дружину. Клементина Хозі вагалась, чи варто погоджуватись на шлюб, аж поки не побачила, як Вінстон рятує людей з палаючого будинку. Він був увесь у сажі й покинув дім лише тоді, коли той почав валитись.

tut-cikavo Однолюб — неочікувана чеснота для волелюбного Черчилля, який протягом усього життя кохав лише Климентину.

tut-cikavo Уїдливість — вміння висловити образу у витонченій формі прем'єр не стримував навіть у жіночому товаристві. На закид однієї політикині "Ви п'яні!" він якось відповів: "Зате Ви — страшна. Завтра я знову буду тверезим, а Ви так і залишитесь страшною".

Читайте також:

tut-cikavo Коньяк "Двін" - улюблений напій Черчилля. Одного разу смак вірменського коньяку зіпсувався, і прем'єр Великобританії вирішив з'ясувати у Радянського Союзу, чому. Виявилось, що майстра декупажу заслали до Сибіру. На вимогу Черчилля його повернули й навіть надали звання Героя соціалістичної праці.

tut-cikavo 50 костюмів — стільки або й більше одягу політик знищив, пропаливши з необережності сигарою.

tut-cikavo 1000 сигар — постійний запас, який зберігався неподалік робочого кабінету сера Вінстона. Цигарки він ненавидів.

tut-cikavo Чорна ікра — єдине, про що жартома пожалкував прем'єр Великобританії після оголошення Холодної війни. "Тепер навряд чи Сталін мені її присилатиме..."

tut-cikavo Шоколад "Петерс" - невдала ідея нацистів знищити Вінстона Черчилля. Щоб убити політика, плитку планували начинити вибухівкою.

tut-cikavo Масонська ложа — молодий Вінстон Черчилль прийняв посвяту ще 1901 року.

tut-cikavo Нобелівська премія з літератури — її 1953 року прем'єр отримав за 8-томну історію Другої Світової. Окрім цієї праці було видано ще 40 інших, а переможеним конкурентом Черчилля щодо премії був Ернест Хемінгуей.

tut-cikavo Шарль Морен — псевдонім В. Черчилля, яким він підписував свої живописні твори. Загалом політик створив близько 600 аматорських картин.

tut-cikavo "Ставок із золотими рибками в Чартвеллі" - картина Шарля Морена, яку продали на аукціоні Сотбіс 2014 року за 1,2 мільйона фунтів стерлінгів.

tut-cikavo 80 років — стільки виповнилось Вінстону Черчиллю, коли телевізійники почали готуватись до знімання прийдешнього похорону. Проте життєлюбний старигань змусив чекати його 10 років і навіть пережив декого з телевізійної команди. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter