Написати коментар
Вінстон Черчилль

 

Вінстон Черчилль — прем'єр-міністр, який привів Великобританію до перемоги у Другій Світовій війні. Політик із сигарою був гострим на язик, кепкував з Хрущова і вирятував із Сибіру автора улюбленого коньяку. Цитати харизматичного британця добре відомі сучасникам. Однак, його біографія залишається невичерпним джерелом цікавих фактів!

Цікаві факти з життя Вінстона Черчилля:

tut-cikavo Джордж Вашингтон — далекий родич Вінстона Черчилля по лінії дідуся з материнського боку.

tut-cikavo Герцог Мальборо — дідусь Черчилля, який загинув у Криму під час російсько-турецької війни 1853 року.

tut-cikavo 7 місяців — на цьому терміні вагітності Черчилль з'явився на світ просто у гардеробі палацу. Там справляли бал, і мати майбутнього політика взяла в ньому участь, відкинувши всі перестороги. Після гри у м'яч породілля ледве встигла дійти до кімнати для переодягання.

tut-cikavo Гучний голос — те, що вирізняло Вінстона серед інших немовлят. Він кричав так пронизливо і дратівливо, що допікав цим навіть досвідченим няням.

tut-cikavo Найгірша поведінка в класі — такий невтішний запис мав шкільний табель прем'єр-міністра. В рейтингу однокласників йому відвели 13-те місце з 13 можливих.

tut-cikavo Горила — тварина, яку Черчилль умів чудово імітувати на радість племінникам.

tut-cikavo Математика й класичні мови — предмети, які геть не давались майбутньому письменнику і стратегу. 

tut-cikavo Феноменальна пам'ять — ще школярем Вінстон Черчилль дивував своєю здатністю дослівного переказу. Згодом його вміння тримати у пам'яті потрібну інформацію послужило інтересам Великобританії.

tut-cikavo Війна і звитяга — романтичне захоплення Черчилля, який замолоду шукав пригод на ниві бою.

tut-cikavo Демократія — зі слів В. Черчилля, це те, що зіпсувало благородний дух війни. Реальність бойових дій дуже розчарувала сміливця.

tut-cikavo Сміливість — риса характеру, якою розбишака Черчилль підкорив свою майбутню дружину. Клементина Хозі вагалась, чи варто погоджуватись на шлюб, аж поки не побачила, як Вінстон рятує людей з палаючого будинку. Він був увесь у сажі й покинув дім лише тоді, коли той почав валитись.

tut-cikavo Однолюб — неочікувана чеснота для волелюбного Черчилля, який протягом усього життя кохав лише Климентину.

tut-cikavo Уїдливість — вміння висловити образу у витонченій формі прем'єр не стримував навіть у жіночому товаристві. На закид однієї політикині "Ви п'яні!" він якось відповів: "Зате Ви — страшна. Завтра я знову буду тверезим, а Ви так і залишитесь страшною".

Читайте також:

tut-cikavo Коньяк "Двін" - улюблений напій Черчилля. Одного разу смак вірменського коньяку зіпсувався, і прем'єр Великобританії вирішив з'ясувати у Радянського Союзу, чому. Виявилось, що майстра декупажу заслали до Сибіру. На вимогу Черчилля його повернули й навіть надали звання Героя соціалістичної праці.

tut-cikavo 50 костюмів — стільки або й більше одягу політик знищив, пропаливши з необережності сигарою.

tut-cikavo 1000 сигар — постійний запас, який зберігався неподалік робочого кабінету сера Вінстона. Цигарки він ненавидів.

tut-cikavo Чорна ікра — єдине, про що жартома пожалкував прем'єр Великобританії після оголошення Холодної війни. "Тепер навряд чи Сталін мені її присилатиме..."

tut-cikavo Шоколад "Петерс" - невдала ідея нацистів знищити Вінстона Черчилля. Щоб убити політика, плитку планували начинити вибухівкою.

tut-cikavo Масонська ложа — молодий Вінстон Черчилль прийняв посвяту ще 1901 року.

tut-cikavo Нобелівська премія з літератури — її 1953 року прем'єр отримав за 8-томну історію Другої Світової. Окрім цієї праці було видано ще 40 інших, а переможеним конкурентом Черчилля щодо премії був Ернест Хемінгуей.

tut-cikavo Шарль Морен — псевдонім В. Черчилля, яким він підписував свої живописні твори. Загалом політик створив близько 600 аматорських картин.

tut-cikavo "Ставок із золотими рибками в Чартвеллі" - картина Шарля Морена, яку продали на аукціоні Сотбіс 2014 року за 1,2 мільйона фунтів стерлінгів.

tut-cikavo 80 років — стільки виповнилось Вінстону Черчиллю, коли телевізійники почали готуватись до знімання прийдешнього похорону. Проте життєлюбний старигань змусив чекати його 10 років і навіть пережив декого з телевізійної команди. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter