3 Коментарів
Наполеон Бонапарт

 

Полководець на ім’я Наполеон Бонапарт з’явився на світ в місті Аяччо, яке розташоване на острові Корсика, 15 серпня 1769 року. Виховувався він у багатодітній сім’ї із восьми дітей. Наполеон став другою дитиною в родині Шарля та Летиції Буонапарте, які за походженням були дворянами. 

Сьогодні центральна вулиця Аяччо названа на честь матері Бонапарта. До того ж в невеликому корсиканському містечку розмістився і музей живопису, відомий як Дворець кардинала Феша. Феш був дядьком майбутнього імператора.

 

Цікаві факти про Наполеона Бонапарта

 Почав Наполеон свій стрімкий кар’єрний ріст з отримання військових чинів. Так, вже у 16-річному віці отримав звання молодшого лейтенанта. Вісім років згодом його призначили на посаду начальника артилерії та дали звання бригадного генерала. На той момент Наполеону виповнилось лиш 24 роки, та все ж йому вдалось досягти таких значних висот у військовій справі в такому юному віці. 

 Наполеон Бонапарт був добре знайомий із військовою справою і знав, як заслужити довіру солдат. Вчинок із заміною солдата на посту деякі дослідники розцінюють радше як спосіб заслужити довіру серед військових. Якось, простий солдат заснув на варті, та замість того, щоб судити юнака по тодішнім законам, Наполеон взяв його зброю та замінив його на посту. 

 Біографи розвіюють міф про невеликий зріст майбутнього імператора, оскільки, за вірогідними даними, його зріст становив 168 см. Цей зріст вважається цілком нормальним для чоловіків тієї епохи, тому його важко назвати низькорослим.

 Людвіг ван Бетховен присвятив одну зі своїх симфоній Бонапарту. Після того як Наполеон проголосив себе імператором, Людвіг різко змінив своє ставлення та думку про полководця. Він досить негативно відреагував на цю новину, тому вирішив в цю ж мить забрати ім’я тогочасного імператора із симфонії.

 Щодо феноменальних здібностей імператора, то за деякими даними, в нього була дуже хороша пам'ять, адже подейкують, що він знав ім’я кожного свого солдата. До того ж Наполеон дуже швидко читав – майже 2 000 слів за одну хвилину.

 Попри свої вміння, все ж Наполеон мав і фобії. Шириться інформація про його страх до кішок, хоча важко назвати цю інформацію вірогідною. Та все ж більше даних знаходять про його страх відчинених дверей. До Наполеона заходили швидко, намагаючись втиснути у вузьку щілину. Чи справді була це фобія, чи страх, який мав цілком логічне підґрунтя, невідомо.

 Ще існують цікаві дані про його нюхові рецептори. Полюбляв імператор запах тютюну, тому регулярно нюхав його. Але неприємним йому здавався запах фарби. Настільки неприємним, що цей запах впливав на його фізичне самопочуття. Тому Бонапарт завжди оминав щойно пофарбовані місця третьою дорогою.

 Біографи надають інформацію про те, що полководець спав не багато, всього лиш кілька годин на добу. Десь 3-4 годин йому було достатньо, щоб відновити сили. 

 Було у Бонапарта особливе відчуття прекрасного. Він дуже дбайливо ставився до власних рук та нігтів. Є дані про те, що дехто порівнював його руки із жіночими, настільки тендітними та ніжними вони були. До того ж він полюбляв ніжитись у теплих ваннах. Пишуть, що ніхто не проводив стільки часу у теплих ваннах, як Бонапарт. Саме там він міг вирішувати важливі справи, не відриваючись від улюбленого заняття. Цілком ймовірно, що імператору потрібно було якось знімати напругу.

 Першу дружину Бонапарта звали Жозефіною Богарне. Після розлучення із Жозефіною наступною обраницею стала принцеса Марія-Луїза. Вже у шлюбі із Марією-Луїзою народився син, тоді як у шлюбі з Жозефіною дітей не було.

 Наполеон Бонапарт помер у засланні 5 травня 1821 року, на острові Святої Єлени (Великобританія). Рак шлунка, став причиною смерті полководця. У 1840 році прах Бонапарта перевезли до столиці Франції. Похований імператор в Домі Інвалідів у Парижі

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter