Олександр Пушкін

 

Однією з найвидатніших постатей російської літератури є Олександр Пушкін (1799—1837). Серед його творчого доробку — поеми, численні вірші, повісті, драми та навіть дитячі казки. Ще за життя, Пушкін мав репутацію визначного поета, а зараз він вважається основоположником сучасної російської літератури. Та біографія Олександра — не менш цікава, ніж його творчість. Тож давайте дізнаємось маловідомі факти з неї просто зараз! 

 

 

Яким був Олександр Пушкін?

● Олександр ріс малорухливою, досить замкнутою та мовчазною дитиною. Це дуже засмучувало його матір. Та вже в 7 років ситуація кардинально змінилася завдяки няні Пушкіна, Аріні Родіонівні, яка присвятила чимало часу вихованню майбутнього поета.

Батьківщина предків поета — Ефіопія. До речі, зараз у цій країні є пам’ятник Пушкіну.

«Француз» — саме так дражнили Олександра в школі через його величезне захоплення французькою мовою та літературою. 

Юний Пушкін — не надто вправний у навчанні. З 30 учнів ліцею він був на 26-му місці по навчальній успішності. Незважаючи на це, від природи Олександр був дуже розумним, любив читати. Не виявляв лише інтересу до шкільної науки.

Писати вірші Пушкін почав ще у 8-річному віці.

Характер Олександра — по-справжньому вибуховий. За життя, він був учасником 21 дуелі, остання з яких стала для Пушкіна фатальною. Перша ж дуель за його участю відбулася ще під час навчання в ліцеї.

Брат Олександра відгукувався про нього, як про вкрай непривабливу зовнішньо людину. Також відомо, що Пушкін був надзвичайно низького зросту. Та, незважаючи на це, Олександр мав дуже багато прихильниць та насичене романтичне життя. Є думка про те, що Пушкін був у стосунках із понад сотнею жінок.

Олександр був азартною людиною не лише в коханні, а й у картярських іграх. За словами самого поета, карти не раз рятували його від нудьги та сумних думок.

Пушкін знав понад 10 мов, дуже легко вивчив кожну з них. Сучасники вважали його поліглотом.

Після закінчення ліцею поет повністю присвятив свій час заняттям творчістю. Найбільш продуктивним Пушкін був у миті туги, поганого настрою.

Олександр уважно ставився до власного здоров’я, намагався підтримувати добрий імунітет. Влітку майже щоденно плавав, а також приймав льодяні ванни перед сніданком.

Поет майже щоденно дотримувався розпорядку дня, любив ранні підйоми.

 

 

Літературна репутація Олександра Пушкіна

Важливо знати, що Пушкіна вважають не лише основоположником сучасної російської літератури, а і творцем сучасної літературної російської мови. Багато творів поета вийшло друком ще за життя. Перше посмертне зібрання Пушкіна було 8-томним, а також жорстоко цензурованим тодішнім урядом. Пізніше, буде видана збірка особистих листів Олександра.


Найвідоміші твори Пушкіна:

● Казки: «Про царя Салтана», «Про рибалку та рибку», «Про мертву царівну та сімох богатирів»;

Поеми: «Руслан та Людмила», «Бахчисарайський фонтан», «Полтава»;

Романи: «Євгеній Онєгін» (роман у віршах);

Прозові твори: «Капітанська дочка», «Єгипетські ночі».

І наостанок — про громадську позицію та політичні погляди Олександра Пушкіна. У юні роки, він дотримувався революційного радикалізму. Щоправда, пізніше Пушкін розчарувався в ідеалах революції. За свої погляди, Олександр був відправлений у заслання, після якого вступив із тогочасним урядом «у лояльні, договірні відносини».

Постать Олександра Пушкіна також займає величезне місце в російській культурі. Його порівнюють із такими видатними національними митцями, як Гете в Німеччині. Щоправда, щодо культу Пушкіна є й суперечливі думки. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах