Написати коментар
Цікаві факти про лівшів

 

Історично так склалося, що до лівшів ставилися насторожено й навіть із побоюванням. У деяких країнах їх вважали чаклунами, посланниками диявола, в інших ставили під сумнів такі якості, як чесність і порядність. І досі ще є культури, де ліва рука взагалі вважається нечистою й нею не можна їсти і вітатися.

З практичного погляду спільна робота з тим, хто тримає косу або сокиру в лівій руці дійсно може бути небезпечною.

 

Цікаві факти про лівшів

● Кількість лівшів у світі досить невелика приблизно 10–15 % населення планети. І серед них чоловіків значно більше, ніж жінок.

● Відмінності між правшами й лівшами не обмежуються тільки тим, якою рукою вони пишуть. Інакше працює мозок, сильніше розвинена права півкуля, яка відповідає за творчість і креативність.

● З-поміж людей, для яких ліва рука є провідною, дуже багато видатних вчених, геніальних поетів, композиторів, політичних діячів. 

● Серед чемпіонів із фехтування, боксу й тенісу чимало ліворуких спортсменів. Можливо, це зумовлено тим, що такі суперники дуже незручні для правшів.

● У СРСР вважалося, що дітей лівшів треба обов’язково переучувати, щоби вони писали тільки правою рукою. Через роки стали помітні негативні наслідки такої насильницької трансформації. Тільки в 1986 році на законодавчому рівні скасували необхідність перенавчання лівшів, оскільки вчені довели, що переучування негативно впливає на нервову систему дитини й може спровокувати енурез, нічні страхи й головні болі.

● Крім лівшів і правшів є люди, які володіють обома руками однаково — амбідекстри. Хтось спеціально розвивав у собі навички використання обох рук, інші амбідекстри це шульги, яких перенавчали.

● Серед тварин також є лівші. Вони застосовують переважно ліву лапу або ліву сторону дзьоба. Більшість кішок правші, трохи менше половини всіх мишей лівші, дві третини шимпанзе зривають фрукти лівою лапою, а білі ведмеді є абсолютними шульгами.

● Міжнародний день ліворуких вперше відзначили 13 серпня 1992 року з ініціативи британського клубу лівшів, що був створений в 1990 році. Цей День покликаний привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються шульги в праворукому світі:
Привернути увагу дизайнерів, виробників і продавців до необхідності враховувати зручність для лівшів при користуванні різними предметами.
Розвіяти забобони, які оточують лівшів упродовж багатьох століть у різних культурах.
Заохотити наукові дослідження в галузі вивчення феномена ліворукості.
 

● Згідно з деякими історичними хроніками, мало не вирішальну роль у рішенні суддів про спалення Жанни д’Арк зіграло те, що вона була шульгою.

● У багатьох африканських племенах і в індійських селах досі вважають, що лівші природжені отруйники, і тому про всяк випадок тримають їх подалі від кухні. Методи перенавчання шульг там звірячі: ліву руку обпалюють або ранять, щоби позбавити нещасного шульгу можливості нею користуватися.

● Спіральні сходи в середньовічних замках завжди закручені за годинниковою стрілкою. Це дуже просто пояснюється — нападникам що підіймаються сходами і тримають меч у правій руці, набагато важче вести бій, ніж тим, хто обороняється.

● Імовірність народження ліворукої дитини, якщо обоє батьків правші, усього 2 %. Якщо один із батьків лівша, ймовірність підвищується до 17 %, в обох ліворуких батьків діти лівші з’являються в 46 % випадків

● В екстремальних ситуаціях, у стані сильного стомлення або стресу, коли в лічені секунди потрібно прийняти рішення й діяти, лівша, навіть переучений, завжди буде інстинктивно діяти лівою рукою. Відомий випадок, коли льотчик-лівша загинув через те, що не зміг вчасно намацати кільце для розкриття парашута, яке розташоване праворуч. А як воно, наприклад, поліціянту-лівші, якщо в нього за статутом кобура має висіти справа?

● Щодня лівші відчувають труднощі, пов’язані з тим, що всі навколишні предмети створені для правшів. Термінали для оплати, ножиці, зошити на кільцях і пружинах, у яких незручно писати. А ще під час писання в ліворуких брудниться рука.

● Технології йдуть уперед, тому зараз з’явилися спеціальні магазини, які пропонують товари для лівшів. Там можна знайти канцтовари, комп’ютерні аксесуари, посуд і навіть спідню білизну.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter