Написати коментар

 

Розміри і форма тіла кожної людини генетично запрограмовані. Під пропорціями тіла мається на увазі співвідношення розмірів окремих частин тіла. І ось що цікаво:

-Довжина витягнутих рук дорівнюватиме зросту.

-Три долоні дорівнюють стопі, шість долонь становлять один лікоть, чотири лікті - зріст людини.

-Якщо ви розставите ноги так, щоб відстань між ними дорівнювала 1/14 людського зросту, і піднімете руки таким чином, щоб середні пальці виявилися на рівні маківки, то центральною точкою тіла, рівновіддаленою від усіх кінцівок, буде ваш пупок.

-Маса мозку людини становить 1/46 загальної маси тіла (порівняйте - у слона мозок важить всього 1/560 від маси його тіла).

-Шкіра людини в середньому складає близько 2 квадратних метрів. Її необхідно знати при призначенні деяких лікувальних процедур і ліків. Для розрахунку поверхні шкіри медики користуються формулою: поверхня тіла дорівнює (вага тіла х 4) + 7.

-Пропорції голови визначають наступним чином. Лобову частину голови охоплюють середнім і великим пальцями: якщо ширина голови від однієї скроні до іншої відповідає відстані між кінчиками пальців, то пропорції голови правильні.

-Розмір нігтя повинен відповідати розмірам пальців, займаючи близько 50% від площі верхньої фаланги пальця і при цьому його довжина, повинна перевищувати ширину на 10%.

-Ріст нігтя за один місяць становить від 2,5 до 4 мм і залежить від віку і стану здоров'я людини.

-Повне виростання нігтя відбувається за 4 - 5 місяців.

-Відстань від верхньої частини грудей до маківки становить 1/6 зросту.

-Відстань від ліктя до кінчиків пальців - 1/5 зросту.

-Згідно з канонами Полікліта, окружність талії панянки повинна бути вдвічі більшою за її шию. Окружність гомілки має дорівнювати шиї, а окружність стегна - має складати півтора кола гомілки. Відстань від п'ят до талії має відноситися до довжини тіла як 2:3. З урахуванням таких пропорцій створювалися класичні античні статуї.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter