-Один з найбільш вдалих жартів минулих часів належить англійцю Горацію де Вір Коулу. Він роздав ретельно підібрані квитки в театр чоловікам з лисиною, в результаті чого дивлячись на їхні блискучі черепи з верхнього ряду можна було чітко прочитати грубе слово.

-Гіппократ призначав голубиний послід як засіб від облисіння своїм пацієнтам.

-Людовику XIV, зовсім не хотілося демонструвати оточенню своє рідке волосся. Тому з його подачі почався бум перук, причому не тільки у Франції, але й по всій Європі.

-У США ви часто можете бачити афроамериканок з рідким волоссям на скронях. Дуже часто це наслідок зловживання так званими Афрокосичками. При їх плетінні волосся сильно натягується, завдяки чому пошкоджується і саме волосся, і цибулинка, яка не переносить насильства.

-Куріння, як підкреслюють дерматологи, здатне сприяти процесу випадіння волосся. Це відбувається через викликане постійним курінням порушення кровопостачання фолікул. Разом з тютюновим димом точно так само негативно на фолікули і щільність волосяного покриву можуть впливати шкідливі умови навколишнього середовища і забруднення.

-Лисі чоловіки мають більш мужній вигляд в очах жінок. Брюс Вілліс, Він Дизель, Гоша Куценко, Джейсон Стетхем - справжні секс-символи сучасності.

-Чоловіки, які мають лисину на маківці, втричі частіше стикаються з ішемічною хворобою серця. На думку японських фахівців, в особливій небезпеці знаходяться чоловіки, які облисіли в ранньому віці. Основне завдання волосся - не краса, а підтримка температури мозку. Це прекрасний теплоізолятор, необхідний нашій голові. Гоління наголо - стрес для організму. Він і реагує - волосся починають швидко відростати, зі швидкістю 0,44 мм на добу. Але лише допоки довжина волосся не досягне приблизно 1 см. Потім швидкість падає - функція теплообміну відновлена.

-У середні віки в Європі дами виголювали собі волосся спереду на голові, щоб зробити лоб візуально більшим.

-Лисина візуально старить людей років на 10-15. Щоб приховати лисину багато хто голяться налисо.

-Найпоширеніший тип облисіння (близько 90%) - АНДРОГЕНЕТИЧНИЙ, коли випадіння волосся пов'язане з гормонами - андрогенами та спадковістю. Попри те, що це переважно чоловіча проблема, трапляється вона і у жінок (наприклад, при деяких захворюваннях яєчників, коли вироблення андрогенів у дам збільшується). У чоловіків проявляється у вигляді поступового випадіння волосся по типу "шапочки кардинала": першими починають рідшати волосся на лобі та маківці, у жінок - з маківки, або рідшають по всій голові рівномірно, лобова частина зачіпається рідко.

-На потилиці найбільша концентрація волосся - в середньому 120 цибулинок на квадратний сантиметр, коли на інших ділянках голови - від 30-ти до 60-ти цибулинок на кв. см. Під час операції з трансплантації саме з потилиці волосся пересаджують на маківку.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter