Людський організм являє собою суцільні таємниці та загадки. З цієї статті ви дізнаєтеся кілька цікавих фактів, про які практично ніхто не замислюється.

 

1. Чи відомо вам, що ви частково сліпі?
Людське око має маленьку несправність, на яку ніхто не звертає уваги: називається вона «сліпа пляма». Такою особливістю наділене як ліве око, так і праве. «Сліпа пляма» - це таке місце, яке не здатне сприймати світло. Це місце досить велике і воно доставляє масу неприємностей людям, які позбавлені здатності бачити одним оком. А от якщо із зором все гаразд, то таке місце, як "сліпа пляма" залишається абсолютно непоміченим.

2. Наше тіло вкрите шерстю так само, як і тіло шимпанзе.
Ніхто не задумається про те, що людське тіло вкрите волосяним покровом, будова якого ні чим не відрізняється він покриву багатьох приматів. Наш волосяний покрив відрізняється від шерсті приматів тільки довжиною, а так само товщиною волосся. А от їх кількість так само, як і місце розташування, ні чим не відрізняються.

3. Людський організм набагато молодший, ніж ми самі.
Людина постійно переживає процеси зміни. Задумайтеся: адже ми дихаємо, вживаємо їжу, організм очищається, ми хворіємо і так далі. Тіло не здатне повторити само себе до попереднього стану. Так само організм весь час оновлюється. Протягом всього нашого життя клітини помирають у величезних кількостях, а на їх місці з'являються нові. Чим більше пройшло часу з моменту статевого дозрівання, тим менше в організмі залишається клітин, які ви мали з дитячого віку. Цікавий факт: філософи всіх народів ведуть нескінченні дискусії на тему «чи може людина назвати себе собою, якщо клітини, якими був наділений організм при появі на світ, давно померли, а на їх місці з'явилися нові?»4. Людське тіло має смуги.
Шкіра людини має плями та чіткі лінії, які ми не бачимо. Це можна порівняти, наприклад, з шерстю кішки. Такі лінії мають назву Лінії Блашко. Вважають, що вони утворюються у зв'язку з міграцією в ембріона шкірних клітин. Це можна назвати свого роду шаблонами, за якими можна зрозуміти, як розвивалася шкіра дитини. Як правило, дані лінії не можуть збігатися з малюнком як лімфатичної, так і м'язової систем. Їх форма обумовлюється генетично. Лінії Блашко можна помітити тільки в тому випадку, якщо людина має таке захворювання, як лишай, різновиди невуса, а так само хімеризм.


5. Людський шлунок набагато розумніший, ніж ми припускаємо.
Доведено, що в шлунково-кишковому тракті нейтронів набагато більше, ніж в мозку у багатьох тварин. Оскільки їх кількість велика, а значущість відома всім, то цілком можна сказати, що в шлунку є другий мозок.

6. До складу ДНК людини входять віруси.
У той час, коли геном людини був розкритий, таке твердження, як віруси у складі ДНК, стало величезним сюрпризом. Відомо, що віруси не здатні розмножуватися самостійно. З цієї причини багато вірусів «вбудовують» свою власну ДНК у клітину господаря для того, щоб бути скопійованими. Наприклад, якщо вірус вставить свою ДНК в клітину яйцеклітини, по потомство, отримане з цієї яйцеклітини, може нести ДНК вірусу в кожній зі своїх яйцеклітин. Еволюція не стоїть на місці. У результаті вийшло, що не менше ніж 9% нашого геному становлять віруси.

7. Людина здатна рахувати не рахуючи.
Людина наділена інтуїтивним розумінням кількості. Це діє тільки в тому випадку, якщо рахованих  об'єктів не більше чотирьох. Рахувати абсолютно не обов'язково для того, щоб зрозуміти, що перед вами стоять два або ж три об'єкти. До речі, плем'я Пираха не має такого поняття, як рахунок предметів. Але навіть вони на інтуїтивному рівні здатні зрозуміти кількість.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.