Напевно, у світі не багато людей знають, яка у них група крові. Володіти такою інформацією просто необхідно, оскільки в житті бувають різні ситуації. Наприклад, потрібне термінове переливання крові, а у лікаря немає часу і можливості з'ясовувати, якою групою крові володіє пацієнт. Тому з самого народження у людини визначають приналежність до тієї чи іншої групи крові. При цьому з моменту появи людини на світ вона не змінюється.

А яка група крові найпоширеніша? Давайте в цьому розберемося.

 

Класифікація груп крові.

Здавалося б, вся кров абсолютно однакова. І навіщо необхідно ділити її на групи? Проте кров людини необхідно поділяти у зв'язку з тим, що в ній можуть міститися або бути відсутніми певні антигени та антитіла. Всього нам відомо про чотири групи - перша (О), друга (А), третя (В), четверта (АВ). Саме букви і показують, чи є в крові людини антигени або їх немає.

 

Щоб у процесі переливання крові не вийшло її відторгнення, важливо враховувати сумісність груп крові. Приміром, перша група підходить для людей з усіма іншими групами крові. А друга може застосовуватися для переливань лише тим людям, які мають другу або першу групу крові. А тому, якщо виникне питання, яка група крові найкраща, то однозначної відповіді не буде - важливо завжди звертати увагу на сумісність однієї групи з іншою.

Також крім такого показника, як група крові, важливо звертати увагу і на резус-фактор, який є певним білком, розташованим на поверхні еритроцитів. Коли такий білок присутній, то резус-фактор називається позитивним, в іншому випадку - негативним. Вчені виявили такий факт, що вісімдесят п'ять відсотків людей на планеті є володарями саме першого резус-фактора.

 

Перша група: широко трапляється в природі.

Згідно з відомостями медичних установ, найпоширеніша група крові - перша. Всього на Землі присутньо приблизно п'ятдесят відсотків людей, які мають саме цю групу. А інші вже йдуть за спаданням. Варто відзначити, що група крові яка найрідше трапляється визнана четверта, причому саме негативна. А якщо брати до уваги і резус-фактор, то найбільшого поширення має перша позитивна.

 

Перша група крові: особливості людей.

Ця група вважається майже невередливою, а тому люди, які є володарями такої, відрізняються підвищеною стійкістю до всіляких захворювань, впливів інфекцій і вірусів, а також менш схильні до негативних емоцій. Людина з першою групою крові найчастіше є вольовою, рішучою, сильною і з величезною впевненістю в собі. Люди з такою групою крові завжди знаходяться на шляху до перемоги та великих досягнень. Також ця група крові дозволяє людям витримувати сильні навантаження і міцно стояти під важкими «ударами» долі. Крім цього люди можуть легше домагатися успішних результатів у спорті та бізнесі. Якщо говорити про перевагу людей з першою групою крові до їжі, то можна відзначити велику любов до м'яса, фруктів і овочів. Оскільки така група крові дає підвищений ризик у виникненні хвороб ШКТ, то важливо чітко балансувати харчування і вживати в їжу тільки корисні продукти.

У всякому разі, важливо контролювати здоров'я, незалежно від виду крові, яка тече в жилах. Чітко знати, яка у вас група крові та резус-фактор, дуже важливо і при плануванні народження малюка. Пов'язано це з тим, що під час вагітності кров майбутньої мами може «конфліктувати» з групою крові майбутньої дитини. У цьому випадку наша медична система дозволяє згладжувати або взагалі не допускати подібні ситуації. Саме для розв'язання подібних проблем і необхідно володіти всією потрібною інформацією щодо крові.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter