Написати коментар

 

Багато чого в людині досі залишається загадкою. Всі можливості мозку не вивчені навіть на половину. Так і деякі органи приховують свої функції. До недавнього часу медики та науковці думали над питанням, навіщо людині потрібен апендикс. І все-таки відповідь була знайдена.

Апендикс - відросток сліпої кишки, зовні являє собою трубку завдовжки до 15 сантиметрів та 1 см в діаметрі, з іншого кінця трубка закрита. Апендикс «розташовується» в нижній правій частині живота.

Апендикс є також і в деяких звірів, у травоїдних, наприклад, він виконує допоміжну функцію перероблення целюлози. У тварин відросток досить великого розміру, на відміну від людського.

На початку XX століття призначення органу було загадкою для медиків, тому його вважали просто непотрібним і навіть видаляли дітям при народженні, Вважаючи, що проблем від запаленого апендикса більше, ніж користі. Як показала практика, все робилося марно. З'ясувалося, що дитина з вирізаним апендиксом сильно відставала від ровесників у розвитку як розумовому, так і фізичному.

 

Також люди з вирізаним відростком частіше «отримують» всілякі захворювання, особливо, пов'язані зі шлунково-кишковим трактом. Але в той час вчені не змогли з'ясувати причин такого явища.

Тепер же медицина змогла повністю розібратися з призначенням апендикса. Хоча відросток розташовується в кишківнику, він не бере безпосередньої участі під час перетравлення їжі. Однак в ньому містяться корисні бактерії, які підтримують здорову мікрофлору кишківника. Відросток закритий з одного боку, а з іншого відділений від сліпої кишки щільним проходом, він став своєрідною фермою для розведення корисних організму бактерій.

На стінках апендикса розташовані лімфоїдні скупчення, які відповідають за доставляння імунних клітин в кишківник. Отже, червоподібний відросток бере безпосередню участь в захисних реакціях і усуненні всіх запальних процесів в порожнині кишківника. Апендикс майже миттєво реагує на всі запальні процеси в кишківнику та всього шлунково-кишкового тракту.

Відросток перебуває під загрозою саме через те, що бере активну участь у захисті кишківника.  При тривалій і інтенсивній роботі лімфоїдних скупчень стінки апендикса набухають, а виведення вмісту ускладнюється. Через велике скупчення цих речовин апендикс запалюється. Спочатку сама слизова огортається гноєм, а потім і весь відросток.

При розвитку апендициту слід відразу ж проводити хірургічне втручання, інакше є ризик ускладнень або летального результату.
Досить довгий час існувала думка, що апендицит розвивається через попадання в апендикс неперетравлюваних об'єктів, зокрема лушпиння від насіння, про яке так люблять говорити дорослі дітям. Але, як виявилося, така думка є помилковою, бо розмір отвору, що з'єднує сліпу кишку з апендиксом, не більше 2 міліметрів. Зараз вважається, що причини, за якими розвивається апендицит, криються в неправильному харчуванні та всіляких хімічних добавках в їжі, тому що раніше апендицит був дуже рідкісним захворюванням.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter