Написати коментар
Гетерохромія

«Я тону у твоїх бездонних блакитних (карих, сірих, зелених) очах ...», - так говорять багато хлопців коханим. Тільки ось подібний комплімент не у всіх випадках буде доречним. І справа зовсім не в поганому характері дівчини. Просто у світі існують люди з очима різного кольору. Таке явище називається гетерохромією.

У деяких джерелах різний окрас очей визначається як захворювання. У медичній сфері цей феномен дійсно вважають аномалією. При цьому називати гетерохромію захворюванням ніхто не поспішає. Гетерохромія може бути симптомом деяких патологій, але ніяк не самостійним недугом. 

Чому ж зіниці набувають різного відтінку? Аномальний розвиток райдужної оболонки ока відбувається внаслідок порушення її пігментації. В результаті зіниці отримують різну кількість меланіну. Іноді райдужка набуває плямистого забарвлення, оскільки пігмент нерівномірно розподіляється в ній. Вважається, що гетерохромія безпосередньо пов'язана з генетикою. Успадкувати унікальну особливість можна і від батьків, і від більш далеких родичів.

Гетерохромія трапляється нечасто. У світі з аномальним забарвленням зіниць трапляється приблизно 1% людей. Не варто вважати їх нещасними! 

Гетерохромія - далеко не вирок. Це якась «родзинка» людини. Чи знаєте ви, що у деяких знаменитих і успішних людей зіниці різних відтінків? Проте, особливість забарвлення райдужної оболонки ока не завадила їм побудувати успішну кар'єру і заробити мільйони. У сучасному світі не вважається гріхом спроба відрізнятися від інших. А раптом гетерохромія скоро стане новим трендом? Тоді ми поголовно почнемо купувати лінзи, щоб бути схожими на улюблених акторів.

Знаменитості з гетерохромією: Девід Боуі, Міла Куніс, Еліс Ів, Кейт Босуорт 

Варто відзначити такий факт: гетерохромія набагато частіше трапляється у тварин, ніж у людей. Переважно така аномалія спостерігається у собак і кішок. Представники котячих помітно виграють у незвичайних перегонах. Гетерохромія робить домашніх тварин неймовірно милими! Різнокольорові очі бувають не тільки у домашніх вихованців. Дикі тварини теж іноді народжуються з аномальним забарвленням зіниць. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter