Срібло - метал, що вражає своєю благородною красою та корисними властивостями. У всі часи, у всіх народів воно обов'язково було в кожному домі у вигляді прикрас, посуду або предметів інтер'єру. Господарі, трепетно ставляться до срібла, регулярно начищають його, не допускаючи, щоб метал почорнів або втратив свій блиск.

Завдяки дбайливому догляду з роками вироби зі срібла стають тільки ще прекраснішими. У чому секрет цієї вічної краси? І як потрібно доглядати за сріблом, щоб воно надовго зберегло свою новизну? Про це ми і поговоримо.


У домашніх умовах срібні предмети слід регулярно протирати м'яким шматком фланелі або замші. Паперові серветки або ворсисті тканини використовувати не варто, оскільки вони можуть залишити подряпини на виробі. Для того щоб позбутися від жирного нальоту і пилу, опустіть срібло в мильний розчин, потім ретельно промийте чистою водою і протріть сухою ганчірочкою.

Багато хто використовує бабусині методи, щоб позбутися від потемніння і чорноти. Наприклад, нашатирний спирт, зубну пасту, соду або оцет. Ці методи, звичайно, швидко знімуть наліт, але й істотно подряпають ніжний метал. Уявіть собі, у що перетвориться ваша прикраса після кількох таких чисток! 

Набагато краще один раз на рік здавати вироби зі срібла в ювелірну майстерню на чищення або ж скористатися спеціальними засобами, які в широкому асортименті представлені у тих же ювелірів. Спеціально розроблені для дорогоцінних металів розчини, серветки, пасти або пінки очистять срібло в одну мить і не завдадуть ні найменшої шкоди. Швидше навпаки, вони додатково покриють виріб захисним шаром, який надійно захистить його від потемніння в майбутньому.

Якщо ви використовуєте спеціальний розчин, то досить опустити в нього срібні предмети на кілька хвилин, і вони знову засяють первозданним блиском. Розчин зручний для чищення столового срібла, а також прикрас з камінням і ланцюжків. Невеликі прикраси, як-от кільця або сережки, зручно чистити серветками, просоченими ювелірним засобом. Почорніння зникнуть миттєво, не залишивши ні найменшої подряпини на виробі.

Дехто радить для чищення срібла, кип'ятити його у воді з-під зварених яєць або картоплі. Подібні способи швидше приведуть до потемніння ювелірних прикрас, ніж до їх очищення.  Особливо не варто ризикувати з предметами, покритими позолотою або емаллю, адже таким чином дуже легко пошкодити покриття. Не варто забувати, що срібло - це дорогоцінний метал, і до нього слід ставитися з належною повагою. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.