Написати коментар

 

Будь-який власник собаки хоч раз у житті замислювався про те, що непогано було б навчити свого улюбленця цирковим трюкам. В цій статті ми зібрали поради для тих, хто все-таки не проти спробувати себе в ролі дресувальника.

 

Рити

Дуже часто трапляються собаки, які просто обожнюють копати ями в пухкій землі. Якщо у вашої собаки спостерігається така поведінка, то необхідно просто закріпити її командою. Зробити це нескладно - кожен раз, коли собака починає ритися в землі, хваліть її та заохочуйте ласощами. Команду «Рий» при цьому варто вводити не відразу, а тільки після того, як пес 10 разів спонтанно повторить потрібну дію. Потім одночасно або незадовго до того, як собака почне ритися в землі, промовте «Рий». У цьому випадку ваш вихованець швидше зрозуміє, що отримає заохочення тільки, якщо буде рити землю по команді.

Для тих собак, які не люблять викопувати ями та ритися в землі, підійде наступна вправа. Покладіть ласощі на землю і засипте їх невеликим шаром землі. Покажіть собаці місце, де заховано ласощі і запропонуйте їх відкопати. щойно собака продемонструє потрібну поведінку, заохотьте її. Повторіть вправу кілька разів, а потім введіть команду «Рий».

Надалі можна ускладнити трюк і закопувати в землю речі. На перших порах обов'язково вказуйте собаці на те місце, де закопаний предмет. Коли команда буде добре вивчена, можна просити собаку викопувати речі без підказок. В останньому випадку логічно буде ввести додаткову команду - «Шукай!», А тільки потім «Рий!

Повільний танець з собакою

Вправа «Повільний танець» або «Вальс» підходить тільки для великих собак, оскільки в ньому потрібно, щоб пес поставив лапи вам на плечі і зробив кілька кроків разом з вами.

Покажіть собаці іграшку або ласощі, а потім сховайте їх за спиною і тримайте там протягом усієї вправи. Кожен раз, коли собака ставить лапи вам на плечі, подавайте команду «Вальс». Зверніть увагу на те, щоб собака не пересувалася стрибками, а рухалася спокійно переставляючи лапи. Коли собака почне впевнено вставати на вас лапами, можна починати обережно рухатися в такому положенні. Собаку слід заохочувати тільки тоді, коли вона не відриває передні лапи від плечей і рухається разом з вами невеликими кроками.

Увага! Пам'ятайте, що такий стан для собаки неприродний і незручний, тому виконувати його можна тільки з собаками, у яких немає захворювань опорно-рухового апарату.

Соромся

Одним з найбільш популярних циркових трюків вважається трюк «Соромся», коли собака по команді дресувальника закриває морду лапами або починає її терти. При цьому створюється відчуття, що собаці соромно, і тому вона хоче заховати очі.

Щоб навчити собаку цьому трюкові, вам знадобиться допоміжний засіб, а саме шматочок скотчу або клейкого паперу. Прикріпіть його собаці на брову якомога ближче до ока. Ви помітите, що вона тут же постарається прибрати чужорідний об'єкт з морди. Тому, щойно собака почне терти лапою очі, похваліть її і дайте ласощі. Дану вправу слід повторити десятки разів, перш ніж вводити команду «Соромся!» І чекати від собаки виконання трюку без вашої допомоги. Щоб собака навчилася терти лапою очі самостійно, з кожним разом клейкий листочок слід робити дедалі меншим. Коли ви відчуєте, що собака точно зрозуміла, що від неї вимагається, можна вводити голосову команду «Соромся!».

Надалі можна навчити собаку виконувати цю вправу й іншою лапою. Для іншої лапи краще придумати нову команду.


Дай п'ять

У цій вправі собака повинна торкнутися лапою вашої долоні, піднятої в жесті «Дай п'ять».

Для цього затисніть шматочок ласощів чи іграшку між пальцями та підніміть руку на таку висоту, щоб собака могла до неї дотягнутися лапою. Якщо у вас невелика собака, то тримайте руку досить низько, якщо собака велика, то руку, навпаки, варто підняти. Якщо собака буде намагатися дістати ласощі зубами, просто ігноруйте таку поведінку. Дочекайтеся, поки вона почне скребти лапою по долоні, після чого заохотьте її. Вимовляти команду «Дай п'ять» слід щоразу, коли собака поводиться вірно і намагається доторкнутися до вашої долоні.


Петля або вісімка

Для цього необхідно встати з широко розставленими ногами і наказати собаці зайняти позицію поруч (зліва від вас). Після цього приверніть увагу собаки ласощами (або іграшкою) і проведіть нею плавно спереду лівої ноги, потім між ногами і ззаду правої ноги, так щоб собака виявилася праворуч у вихідній позиції. Тепер проведіть рукою з ласощами спереду правої ноги, потім між ніг і ззаду лівої ноги. Таким чином, собака знову опинилася в тій позиції, яку спочатку займала. Похваліть собаку і віддайте ласощі.

Введіть команду «вісімка» або «петля», щойно собака почне з ентузіазмом слідувати за частуванням. Далі постарайтеся відмовитися від допомоги собаці. Після декількох повторень вона повинна самостійно виконувати цю команду, не орієнтуючись на ласощі.

Увага! Заохочуйте собаку ласощами, тільки коли вона прийме вихідну позицію із зовнішнього боку лівої ноги. Якщо ви будете годувати собаку на якихось інших ділянках вправи, то вона може подумати, що доходити до кінця «вісімки» не обов'язково і буде закінчувати трюк невірно.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки

 

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter