Закон Мерфі говорить: якщо щось погане може статися, воно обов'язково відбудеться. Авторство цьому жартівливому закону приписується американському інженерові Едварду Мерфі, який, нібито, сформулював його в середині XX століття, в період роботи в ВПС США.

До 1995 року в Нью-Йорку з незрозумілої причини тисячі збоченців і психів раптом припинили порушувати закон. На вулицях і в метро стало тихо і спокійно. Що ж послужило причиною такої разючої трансформації? Чому ті ж самі люди почали поводитися зовсім по-іншому? Відповідь дуже проста. Ніякого дива не було. Виною всьому стала Теорія розбитих вікон.

Існує теорія - "помилка тих, хто вижив". Її ідея полягає в тому, що не можна робити висновок лише на підставі досвіду переможців. Якщо хочете дізнатися правду - запитайте у тих, хто програв.

Здається очевидним, що, якщо розібрати на гвинтики історію успішної людини або компанії і повторити методики, які спрацювали у них, то і у вас все вийде не гірше. Але це - омана.

Феномен Баадера-Майнхоф

Ви, можливо, чули про феномен Баадера-Майнхоф раніше. Можливо навіть, ви чули про це зовсім недавно. Якщо ні, то, швидше за все, дуже скоро знову почуєте...