Написати коментар

 

Так чи інакше, ми всі боїмося різною мірою проявляти свої почуття й емоції на очах в інших. Однак, для деяких такий страх стає нав'язливим і переходить у фобію.

 

10. страх старості.

Досить рідко трапляється страх у молодих, і часто виникає у жінок середнього віку, а також у неспроможних чоловіків, яким вже за 50.

І цей страх цілком зрозумілий, адже на біологічному рівні завдання жінки - це народження і виховання дітей, а завдання чоловіка - це відтворення потомства і забезпечення сім'ї їжею та безпекою.9. Страх бути отруєним.

Цей страх є самостійним і часто взагалі ніяк не корелює з іншими фобіями. А все тому, що ним страждають, як правило, люди з інтуїтивним типом мислення. А таких за різними підрахунками не більше 5 % від усього населення земної кулі. Наприклад, такий страх був у Сталіна. Це підтверджують різні джерела.

Так чи інакше, цей страх є часто неусвідомленим і виявляється він, за всіма спостереженнями тільки у людей з високим рівнем інтуїтивного типу мислення.8. Страх здатися боягузом.

Чисто чоловічий страх, який іноді відчувають молоді люди у яких, як не дивно, є якесь вроджене почуття відповідальності за інших людей. Саме ці люди несуть в собі справжній стрижень управлінця та володіють вродженою харизмою. Дуже багато жінок також його випробовують. Тому, такий страх навіть допомагає, як чоловікам, так і жінкам бути на коні в певні хвилини, і водночас не дає розслабитися, коли це необхідно.7. Вермінофобія (страх бактерій і мікроорганізмів).

Напевно ви зустрічали або чули у своєму житті про людей, які миють руки десятки разів на день, роблять прибирання будинку щодня по кілька разів, не можуть торкатися до багатьох нешкідливих предметів і все тому, що бояться заразитися яким-небудь «небезпечним» вірусом.

Таким страхом страждають, як правило, люди з високим логічним інтелектом. Часто це талановиті інженери, економісти, юристи. Наприклад, відомий американський винахідник, режисер і мільйонер Говард Г'юз страждав від цієї фобії. Надалі, така фобія переходить в обсесивно-компульсивний розлад, який ще більше робить людину заручником власних страхів.6. Страх збожеволіти.

Досить специфічний страх і стійкий, але відчувають його тільки ті, хто мислить абстрактними поняттями. Часто це люди, які намагаються пізнати духовний світ, пізнати Всесвіт, вивчають релігії, філософію, фізику. Це люди, здатні народити геніальну ідею, навіть якщо вона здасться трохи божевільною.

Багато поетів, класичні та рок-музиканти відчували страх божевілля, але при цьому намагалися дослідити себе і Всесвіт через різні наркотики та психоделіки, типу ЛСД, шавлії тощо.5. Страх інтимної близькості.

Страх, що трапляється не тільки у 16 річних підлітків, а й у цілком дорослих 40-річних чоловіків, а іноді і жінок. Дивно, але цим страхом наділені люди, у яких спостерігається підвищене лібідо в порівнянні з усіма іншими. Люди з таким страхом досить часто володіють розвиненим системним мисленням. Це люди для яких домашній затишок, улюблена книга і кухня - це постійні супутники життя. Але що стосується інтимної близькості, вони відчувають незручність, скутість і страх перед чимось новим. Чоловіки часто відчувають страх перед невдачею або бояться бути висміяні. Жінки теж бояться того, що їх можуть поранити або зрадити, образити.4. Страх павуків, щурів, тарганів, змій, літаків, монстрів, демонів, дзеркал, вимкненого монітора комп'ютера, високих каблуків.

Всі ці страхи об'єднані одним пунктом з причини того, що корінь цих страхів один - нерозвиненість образного типу мислення у тих, хто володіє вродженим образним інтелектом. Такими страхами та фобіями володіють саме люди з вродженим образним мисленням. Це, так звані, чуттєві натури : актори, художники, моделі тощо. Тобто ті, хто мислить образами та емоціями.3. Соціофобія (страх публічних виступів), агорафобія (страх відкритих просторів).

Так чи інакше, ми всі боїмося різною мірою проявляти свої почуття й емоції на очах в інших. Однак, для деяких такий страх стає нав'язливим і переходить у фобію. І страждають цими страхами, в основному люди з образним і системним типами мислення. Якщо перші - це природжені творчі натури для яких бути в центрі уваги - потрібна річ, але тільки в наслідок певних особливостей сприйняття з'являється цей страх сцени або відкритих просторів, то для других, це радше страх бути некомпетентним, смішним, дурним.2. Страх смерті (акрофобія, гематофобія тощо).

Притаманний тривожно-недовірливим людям з образним типом мислення. Саме такі люди є головними носіями страху смерті та інших подібних фобій : страх закритих просторів, страх крові, страх висоти, страх мерців, страх болю, страх зґвалтування та інші.1. Страх Самотності.

Навіть люди, які страждають аутизмом, який характеризується повною замкнутістю та асоціальною поведінкою можуть у глибині душі відчувати страх повної самотності. В основі цього страху лежить те, що кожна людина прагне бути щасливою. Але оскільки люди перш за все «соціальні тварини», то ми можемо відчути себе щасливими тільки перебуваючи та реалізуючись в соціумі. Бути незрозумілим, невизнаним, кинутим, відкинутим, - така дійсність швидше лякає, ніж дозволяє отримати насолоду. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter