Написати коментар
Шизофренія

 

Для більшості з нас шизофренія - всього лише слово, яким «хворіють» персонажі книг або фільмів. Але є й ті, кому доводиться з нею жити.

 

1. Шизофренія трапляється, в середньому, у 0,5-1% людей. Це куди частіше, ніж багато серйозних захворювань, яких боїться більшість людей.

2. Якщо в одного з батьків шизофренія, вона може передатися дитині з вірогідністю у 25%. Вирішальне слово говорить сама природа

3. Дослідники, які вивчають життєвий шлях великих світу цього, вказують на те, що явні ознаки шизофренії зустрічалися у Гоголя, Джойса, Ван Гога, Врубеля ... Як кажуть, список можна продовжувати ... Не беремося оцінювати внесок шизофренії в талановитість кожного з них, але факт на обличчя: шизофренія і величезний потенціал - творчий, інтелектуальний, трудовий - цілком сумісні.

4. Слухові галюцинації при шизофренії неможливо відрізнити від дійсності.
Зокрема, можливі так звані «ехо-голоси» - будь-яке слово або речення, сказане самим хворим або кимось іншим, може на довгі години «застрягти» в його вухах.

5. Серед шизофреніків куди менше буйних людей, ніж серед звичайних громадян, так що шизофренія і агресія - зовсім не синоніми.

6. Шизофренію неможливо вилікувати. Медикаментозне втручання зводиться до постійного приймання препаратів, які тримають стан «в рамках».

7. Невиліковною шизофренія обумовлюється і тим, що її причини так досі і не встановлені. Відомо, що симптоми з'являються як результат порушення обміну нейромедіаторів. Відомо і багато іншого, але далеко не все.

8. Шизофреніки стійкі до різних видів шоку: температурної, больової, гістамінових, і ... до радіації!

9. Серед всіх осіб, які притягувалися до серйозної відповідальності перед законом, людей з психічними розладами - близько 3%. Решта 97%, що називається, здоровісінькі. Взагалі, як уже згадувалося, зазвичай люди з шизофренією досить спокійні.

10. Те, що хворі на шизофренію не відчувають емоцій, це міф. Так може здатися через те, що зазвичай людям з таким діагнозом досить складно проявляти свої почуття, хоча всередині у них цілком може «кипіти і вирувати». Але з іншого боку у шизофреніків дійсно можуть спостерігатися емоційні розлади начебто зайвої емоційної неадекватності, холодності, апатії тощо. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter