Написати коментар

Закон Мерфі говорить: якщо щось погане може статися, воно обов'язково відбудеться. Авторство цьому жартівливому закону приписується американському інженерові Едварду Мерфі, який, нібито, сформулював його в середині XX століття, в період роботи в ВПС США.

В кінці сорокових років Мерфі з колегами ставили ранні досліди з вивчення перевантажень, розганяючи на спеціальному кріслі спершу манекен, потім мавп, а після і людину. І ось одного разу, в ході дослідів над пілотом-випробувачем, який був обвішаний датчиками нової моделі, дослідники зайшли в глухий кут: пілота, що піддавався багаторазовим перевантаженням, "вивертало" як і належить, але датчики мовчали, немов крісло стояло на місці, а не мчало з шаленою швидкістю. 

Аналіз події показав, що сенсори можна було встановити двояко, причому в "неправильному" випадку вони компенсували свідчення один одного, видаючи чистий нуль. Саме так їх і встановив якийсь технік, на що Мерфі, втомлений від помилок підлеглого, вибухнув тирадою, сенс якої зводився до наступного твердження: «Якщо є кілька способів зробити одне і те ж, то ця людина обов'язково обере той, який веде до катастрофи».

 Наскільки правдива ця легенда встановити сьогодні важко. Але навіть якщо закон Мерфі насправді і не належить однойменному інженеру, а є всього лише зразком народної творчості, за наступні п'ятдесят років він знайшов фантастичну популярність. Знаходячи підтвердження в повсякденному досвіді кожного. Закон Мерфі не просто став знаменитий, але обріс сотнями наслідків, супутніх аксіом, законів і правил, зауважень, принципів, постулатів і дилем. У нас «закон Мерфі» ще називають «законом підлості» або «законом бутерброда». 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter