Написати коментар

 

Взагалі, добре, коли в житті все добре. Але життя несеться вперед на всіх вітрилах. Завжди щось та трапляється.

«Труднощі приходять не для того, щоб перешкодити, а для того, щоб навчити!» - Підбадьорює Наполеон Хілл у книзі «Думай і багатій». Труднощі, трагедії, програші - це всього лише частина нашого життя.

Як же можна виграти в цій Грі - з дуже великої літери? Отже, прийшла біда. Що відчуває звичайна, «нормальна» людина, потрапивши у важку ситуацію? Сум'яття, відчуття безпорадності. Просто паралізує думка: «Ну чому це трапилося саме зі мною? Чому я такий нещасливий (нещаслива)» На думку психологів, 90 % людей не просто зазнають поразки у важких ситуаціях - вони здаються. Просто опускають руки і перестають що-небудь робити.

Напевно, для людської натури природно звинувачувати інших людей і «непереборні обставини» і... нічого при цьому не робити. Обставини - то «непереборні». Нити, до речі, набагато легше, ніж, зціпивши зуби, перемелювати ці «непереборні обставини». А то й повертати навіть найнесприятливіші ситуації на свою користь.

Життя, звичайно, жорстокий вчитель. Але, коли ми засвоюємо його уроки, воно стає нам вірним другом. Адже це наше власне життя ! Але лише деякі люди, дуже малий відсоток, використовують біди і труднощі для того, щоб стати сильніше, поліпшити своє власне життя. Адже в саме в такому подоланні накопичується досвід, і згодом аналогічна проблема вирішується зазвичай просто автоматично.

Як увійти до їх числа?

Це дуже непросто. Будь-яка наша автоматична дія є умовним рефлексом - це програма, яка запускається автоматично. Що не є гуд... Але дуже великий гуд в тому, що таку програму можна змінити, замістити одну програму реагування на зовнішні умови, на іншу.

Отже, починаємо замінювати.

Що ж потрібно робити, щоб важка ситуація стала сходинкою до більш яскравого, щасливого, більш насиченого життя? Коли не доводиться «ховатися в нірку» від будь-якої нестандартної ситуації. Головне - не вішати ніс, дивитися в майбутнє з оптимізмом. Наберіться мужності взяти на себе відповідальність за розв'язання проблеми. Без цього почуття - відповідальності за свої власні рішення - не будуть ефективні всі інші кроки.

1. Змиритися з неминучим. Проблема вже прийшла. Горювати вже пізно. Треба вирішувати задачу. Приклад : нерозділене кохання. Замість того щоб займатися «самоїдством», спробуйте відволіктися і розпочати пошук нового партнера.

2. Оцінити ситуацію. Виявити (поки приблизно) причини, прикинути наслідки. Передбачити найгірший підсумок розвитку ситуації. Наскільки він страшний? І чи страшний взагалі? Приклад : несподіване звільнення. Що може бути найстрашнішим підсумком цього?

3. Скласти план розв'язання проблеми. Що необхідно зробити зараз, негайно, а що потім, причому передбачити кілька сценаріїв розвитку ситуації. Альтернативи завжди є. Приклад : несподіване звільнення. Вирішуємо, яку нову роботу ви хочете отримати, розмір зарплати та інші параметри (наприклад, віддаленість від будинку), пишемо план пошуку роботи. Далі - просто виконуємо план.

4. Прикинути, яку користь можна отримати з цієї ситуації. Як її, цю користь, максимізувати. Те, що якась вигода в тій неприємній ситуації все-таки є, повинно прийматися на віру як аксіома (щось непорушне і незаперечне). Приклад : важка хвороба. Я, наприклад, використовував майже 8 місяців вимушеної бездіяльності для того, щоб вивчити те, що мені було шалено цікаво, але на що завжди бракувало часу.

5. Подумати, хто може допомогти вам в цій ситуації. Порадою, грошима, іншими ресурсами. Приклад : підходить термін виплати по кредиту, а у вас немає потрібної суми. Обдзвонюємо родичів, друзів, знайомих, хто міг би зайняти грошей на час, поки вони у вас з'являться.

6. Провести глибокий аналіз ситуації. Причини, наслідки. Що потрібно зробити, щоб Це більше не повторилося? Приклад : провалений іспит. Що послужило причиною, і як зробити, щоб на інші іспити ви з'явилися всебічно підготовленими? А якщо провали йдуть один за іншим? Може, тоді пошукати іншу область докладання своїх особистих талантів?

7. Який найважливіший урок піднесла вам ця ситуація, чого ви навчилися? Похваліть себе. Не кожен може зробити те, що зробили зараз ви, - звернути труднощі собі на користь, а не на шкоду. Поставте собі нові цілі. Присягніть найстрашнішою клятвою, що вас не зламають ніякі труднощі. Ви побачите, як зміниться ваше власне життя лише від того, що ви перестали сприймати труднощі як «проблеми», замінивши їх «новими можливостями». Починайте. Негайно ! Прямо зараз! «Успіх приходить тільки до тих, хто діє. Він не приходить до тих, хто пасує перед обставинами» (Джавахарлал Неру).
Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter