Депресія

 

Жінки і чоловіки - працівники як розумової, так і фізичної праці, часто відчувають занепад сил. І якщо комусь для відновлення достатньо чашечки чаю з молоком та ложкою меду, переважна більшість працівників інтелектуального цеху змушені вдаватися до більш радикальних заходів - наприклад, приймання фармацевтичних препаратів.

Письменники та композитори часто страждають такою формою втоми, від якої з'являється важкість в голові і не простежуються чіткості у свідомості. У цьому випадку фахівці пропонують підготувати дві посудини, одна з яких містить лід з охолодженою водою, а інша - дуже гарячу воду (настільки гарячу, щоб можна було терпіти). Профілактика полягає в наступному: поки одна рука охолоджується в посудині з льодом, інша покоїться в гарячій воді, а потім руки міняють місцями. Ця проста процедура, виконана кілька разів (народна медицина наполягає на 15 перервах), робить голову ясною, а думки - свіжими.

До речі, працівники творчої ниви запевняють: ніщо так не позбавляє від розумової перевтоми, як легкий перекус, що складається з декількох шматочків оселедця.

Найчастіше повернутися до роботи або повсякденних справ не представляється можливим через ниючий біль в спинному хребті - однієї з найпоширеніших недуг, які переслідують працівників будь-якого виду діяльності. Це один з тих випадків, коли народна медицина вважає доречним звернутися до традиційної. Масаж хребта, наступний після прийому аспірину (по 0,3 г), народні медики радять проводити тричі на день допоки проблема не буде вичерпана.

Важливу роль для всіх внутрішніх органів відіграють залози внутрішньої секреції. Щоб змусити їх працювати безвідмовно, слід включити в раціон сирі овочі та фрукти, молочні продукти і яєчні жовтки. А людям, для яких розумова праця є основним джерелом доходу, дієтологи рекомендують не нехтувати волоськими та іншими горіхами, налягати на горох, сочевицю, рибу (щуку) та інші продукти, що містять фосфор, який, як відомо, необхідний для бездоганного функціонування мозку.

Не менш дієвим засобом для відновлення сил вважається десятихвилинна гаряча ванна для ніг - прекрасний засіб, що змушує кров відхлинути від голови. Теплу ванну для ніг рекомендується систематично застосовувати жінкам, які більшу частину життя проводять в поїздках або стоячи за прилавком.

Влітку, коли біль в ногах турбує багатьох людей незалежно від статі та виду діяльності, заспокоєння м'язам ніг принесе щоденна вечірня процедура:

В одну посудину наливають максимально (в розумних межах) розігріту воду, а в іншу - воду низької температури. У посудину з гарячою рідиною ступні ніг занурюють на 5 хвилин, а в холодній воді ноги повинні перебувати лише хвилину. Цю процедуру слід повторити кілька разів, після чого ступні масажують, розтираючи камфорним спиртом, а потім наносять крем для ніг.

Народна медицина стверджує, що підняти загальний тонус можна, замінивши медикаменти харчовими продуктами:

  • Мед з пергою (так називається квітковий пилок, зібраний бджолою-медоносом)
  • Сирий жовток, збитий з невеликою кількістю цукру, випитий маленькими ковтками (такі ліки не можна вживати частіше трьох разів на день)
  • Охолоджений відвар, взятий з-під трохи недовареної картоплі в «мундирі», особливо корисний при фізичній втомі. У картопляному лушпинні, як з'ясувалося, зосереджені величезні запаси вітамінів А, В і С
  • Зелена цибуля, на думку народних лікарів - це найкращий засіб проти сонливості
  • Протягом як мінімум одного місяця в році народна медицина рекомендує щодня з'їдати три часточки вареного або сирого часнику
  • Курага (100 г), змішана з стовчених волоськими горіхами (2 шт.) І медом (2 столові ложки). Охочі підвищити тонус повинні з'їдати хоча б чайну ложку цього міксу перед сном

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.