Зона комфорту являє собою деякий шар реальності, в якому людина відчуває себе в безпеці та не схильна до стресових ситуацій. Це відбувається через те, що знайома обстановка не вимагає нестандартних сценаріїв поведінки особистості.

Психологічний комфорт відбувається через те, що людину оточують звичні речі, люди події та ситуації. Передбачуваність такої реальності непомітно присипляє свідомість і перетворює багато вчинків людини в автоматичні неусвідомлені дії.

Не слід плутати поняття «зона комфорту» і «комфортна обстановка». Для зрозумілості наведемо приклад: ви сидите на м'якому шкіряному дивані, поруч потріскує камін, а ви п'єте смачний глінтвейн. Ваш фізичний стан відчуває зручність та добробут в навколишній комфортній обстановці. 

Якщо ж ми говоримо про зону комфорту, то йдеться більше про психологічну складову вашої свідомості. Перебувати в цьому шарі для вас природно й зрозуміло, через що виникає помилкове відчуття захищеності та затишку. Однак це почуття може стати серйозною пасткою.

Задовольняючись звичними рутинними діями та думками, ви можете опинитися в надзвичайно застійному становищі, з якого вибратися складніше, ніж може здатися на перший погляд.

 

Яку небезпеку таїть постійне перебування в зоні комфорту і як розширювати її межі?

У процесі еволюції сформувалася здатність людини діяти механічно і не замислюватися в звичних для неї умовах. Ми називаємо такий стан перебуванням у зоні комфорту.

Звичайно, існує певна перевага такого стану. Доводячи стандартні маніпуляції до автоматизму в знайомому середовищі, людина заощаджує час і підвищує ефективність їх реалізації.

Наприклад, приходячи щодня на роботу в офіс, ви робите стандартні операції: перевіряєте пошту, телефонуєте клієнтам, складаєте договір. Це відбувається швидко та ефективно, але будь-які зміни в звичному укладі (наприклад, вам подзвонив начальник і сказав, що ви повинні їхати на тиждень у відрядження в іншу країну, хоча вже 5 років не покидали офіс) можуть вивести вас зі стану рівноваги. У цьому і полягає небезпечний бар'єр зони комфорту.

Деградація - одвічний супутник людини, яка постійно перебуває в такій зоні. Звичний і розмірений уклад не може стати мотиваційним фактором для саморозвитку особистості. І так відбувається з більшістю людей, як би сумно це не звучало.

Причиною для потрапляння в пастку зони комфорту може стати наявність мінімально необхідних умов для підтримки життя. Найчастіше це - житло, їжа, розваги та будь-які незначні матеріальні блага.

Ще в давні часи ходив крилатий вислів, де йшлося, що народ вимагає хліба і видовищ. Якщо дозвілля людини зводиться до проведення часу перед телевізором з банкою слабоалкогольного напою, то з часом такий спосіб життя призведе до повної деградації. У голові сформується кордон умов існування, далі якого людина не бачить сенсу рухатися. Коло потреб такої особистості скорочується, а зона комфорту звужується. Цей спосіб мислення може призвести до того, що одного разу людина прокинеться з думкою, що йому нічого не треба крім пляшки горілки і десь заночувати.

Якщо припустити, що ваша поточна зона комфорту - це певний життєвий етап з усіма випливаючими з нього плюсами та мінусами, то виходить, що людина, яка не бажає виходити із зони комфорту зупиняється у своєму розвитку і застрягає на конкретному щаблі.

Звичайно, що всі проблеми, властиві цій стадії в житті, звалюються на людину. І для того, щоб позбутися від них, необхідно здійснити вихід із зони комфорту.

Роблячи це, людина розширює свою свідомість. Крім того, такі кроки призводять до збільшення масштабів несвідомого, що приносить непогані плоди в боротьбі з багатьма комплексами та страхами, які були властиві вам раніше.

Розширення меж зони комфорту призводить до того, що ви починаєте мислити інакше, змінюється погляд на багато речей, спрощується подолання проблем, знаходяться відповіді на питання, які раніше здавалися нерозв'язними, і т.д. Крім того так ви попрацюєте над підвищенням самооцінки та знайдете упевненість у власних силах.

Погляньте на своє життя. Ви побачите, що деякі його періоди відрізняються підвищеною активністю. В якийсь час ви безперервно розвивалися, освоювали нові знання, реалізовували ідеї. Крім того, можна згадати місяці або роки застою, коли в житті нічого не змінювалося і все йшло своєю чергою.

Якщо проаналізувати всі ці етапи, то можна помітити, що найбільший сплеск активності відбувається в дитячому віці, коли дитина, якій не властиві суспільні упередження, із задоволенням вбирає все нову інформацію і не відчуває страху перед чимось невідомим і незвичайним.

Для того щоб побачити для себе нові можливості, необхідно подивитися на світ очима дитини і вийти із зони комфорту. Так ви зможете знайти для себе сферу, в якій досягнете успіху.

Потрібно зрозуміти для себе, що бездіяльність - уже деградація. Якщо ви не прагнете до пізнання чогось нового, ваша зона комфорту постійно звужується. Вона не може вічно мати одні й ті ж межі, вимагаючи від вас активних дій з розширення вашої свідомості.Як вийти із зони комфорту?

Найчастіше у людей виникає відчуття, що максимальна ізоляція від світу є відмінним рішенням для підтримки затишку власного існування. Але це далеко не так. Правда полягає в тому, що, чим інтенсивніше ви розширюєте свою зону комфорту, тим більше можливостей ви отримуєте для управління своєю реальністю.

Якщо ви прийшли до висновку, що перебуваєте на етапі застою, то можете скористатися наступними порадами, які допоможуть збільшити кордон вашої свідомості.

Point Green Почніть з того, що зміните свій усталений розпорядок дня. Якщо ви раніше не охоче вставали вранці, спробуйте прокидатися раніше, приділяти півгодини для фізичних вправ, практикуйте ранкову пробіжку або прогулянку в парку.

Point Green Якщо ви втомилися проводити своє дозвілля, сидячи за комп'ютером або просиджуючи години у кафе з одними і тими ж людьми, спробуйте змінити обстановку, підіть в нові цікаві місця, де ви ще ніколи не були. Нові враження та незвичайні емоції розімнуть вашу застояну свідомість і подарують заряд позитивного настрою на кілька днів.

Point Green Ви можете поекспериментувати із зовнішнім виглядом та зі стилем вашого одягу. Спробуйте одягнути на себе те, що раніше не наважувалися навіть приміряти.

Point Green Познайомтеся з новими людьми, почніть цікавитися невідомою для вас інформацією, освоюйте незвичайні для вас навички.

Point Green Зрештою, здійсніть переїзд з будь-якого іншого передмістя, де ви мешкаєте, у великий мегаполіс з його морем можливостей і нових знайомств.

 

Будь-які зміни у вашому житті, призведуть до цілого ряду позитивних звершень.

Якщо ви зважилися вчинити певні зміни, слід знати, що на формування нової звички, а відповідно на розширення зони комфорту, знадобитися близько трьох тижнів.

Саме через 21 день увійде в норму ваша ранкова пробіжка, щоденні заняття йогою, постійне вивчення іноземної мови та т.п.

Нехай вашою постійною звичкою стане безперервний вихід із зони комфорту. Якщо це стане вашим стилем життя, не встигнете оком моргнути, як перетворитеся на іншого або іншу себе з багатим світоглядом і гнучкою «живою» свідомістю.

Практика показує, що почати - найскладніше. Напад ліні може перекреслити ваші навіть найсерйозніші наміри. Постарайтеся в той момент, коли захочете відкласти справу на потім, взяти себе в руки і зробити перший крок.

Якщо ви відчуваєте, що вам не вистачить вашої внутрішньої дисципліни для здійснення задуманого, знайдіть вагому причину щоб реалізувати це. Пам'ятайте, що, чим дальше ціль розташована від кордону вашої зони комфорту, тим серйознішу причину вам потрібно їй протиставити. 

Якщо людина довгий час перебувала в одних і тих же умовах, навіть незначний крок за межі зони комфорту може стати причиною деякої тривоги та психологічної дезорієнтації. Що вже говорити про серйозні перевороти в житті, які можуть призвести до серйозних переживань і стресу.

Так що покидаючи тепле і насиджене місце будьте готові відчути дискомфорт, а також будьте послідовні та акуратні.

І пам'ятайте, що по справжньому ідеальними для людини будуть ті умови, в яких вона зайнята постійним саморозвитком і пізнанням навколишньої дійсності. Чим ширший погляд на світ, тим більш наповненим буде саме життя.

Здійсніть вихід із зони комфорту, і ви побачите величезну кількість нових можливостей для самореалізації. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.