-У командних іграх ацтеків з м'ячем існувала традиція приносити гравців однієї з команд у жертву. Щодо того, яка це була команда - переможець чи та яка програла - історики сперечаються і досі.

-Швидкість руху ключки для гольфу у більшості гравців - 150 км/год (42 м/сек). У знаменитого Тайгера Вудса - 201 км/год (56 м/сек).

-Як стверджують психологи, гірські лижі вибирають ті люди, хто любить досягати, а сноуборд освоюють - ті, хто любить вирішувати.

-Тенісист Рафаель Надаль грає лівою рукою, хоча в реальному житті він з народження правша. Тримати ракетку в лівій його привчив дядько, коли Надалю було 12 років, обґрунтувавши це тим, що лівші мають додаткову перевагу, оскільки можуть бити правшам (яких більшість) під незручну руку і надавати м'ячу незвичайне обертання. 

-На великих океанських лайнерах топ-класу є навіть поля для гольфу. Головною проблемою такої гри є те, що м'ячики часто відлітають за борт. Одна німецька фірма випустила спеціальні м'ячі у вигляді спресованого риб'ячого корму для тих гравців, яким не чужа турбота про довкілля.

-Як стверджують психологи, сноубордисти - це, перш за все, першопрохідці. Це люди, націлені на пізнання навколишнього простору, а не на свої мікрорухи й техніку. Сноубордист  має меншу потребу в глядачах, йому достатньо розуміння «Я зробив це».

-Знаменита на весь світ гра дартс з'явилася завдяки дощу. Під час змагань лучників пішла злива, і ті, як заведено, пішли коротати час в пивну. Там, за келихом, їм спало на думку метати укорочені стріли в мішень яка висіла на стіні.

-У багатьох контактних видах спорту, особливо ті які базуються на "ударній техніці", в комплект захисної амуніції для жінок обов'язково входить протектор для грудей.

-Гравець в гольф на ім'я Wedgy Winchester може потрапити м'ячем в монетку на відстані 20 метрів.

-У стародавній Греції було прийнято при кулачних боях, які затягувалися, призначати посилення, в результаті якого противники били один одного по черзі, абсолютно не прикриваючись, до перемоги одного з бійців.

-Бігова коняка на ім'я Гуморист від Великобританії, яка перемогла не один раз у 20-х роках, за станом здоров'я не мала брати участь у бігах, тому що у неї не вистачало однієї легені. Цей цікавий факт з'ясувався після її смерті на розтині.

-Коли сноубордист падає, єдиний його захист - це руки. Причому у професіоналів найчастіше виникають травми рук і плечей, а у новачків основний удар припадає на зап'ястя.

-У 1968 році професійна жіноча асоціація гольфу офіційно дозволила грати на чемпіонатах в міні-спідницях. 

Пізнавальні книги для розвитку

-Історики більярду досі не прийшли до єдиної думки, коли був винайдений перший прототип гри. Найдавніша знахідка, яку деякі дослідники схильні назвати першим попередником сучасного більярду, датується 3300 роком до нашої ери. Це комплект з дев'яти фішок, чотирьох куль і трьох паличок. Він був знайдений при розкопках дитячої могили в Єгипті.

-Рекордно велика відстань, яку пролетів спортивний голуб за час своїх змагань у 1990-1997 становить 41050 км і належить Красуні Бразилії - блакитній голубці, господарем якої є Роберт Кох (ПАР).

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter