Щоб зміцнити м'язи пресу, досить простих щоденних вправ. Але щоб зробити чудовий рельєфний прес, яким можна пишатися знявши майку, простими підняттями тулуба не обійтися. Від вас буде потрібно рішучість, завзятість і дисциплінованість для досягнення поставленої мети.

Підготовчий етап.
Надлишки жиру скупчуються, в першу чергу, в області живота. Щоб досягти рельєфності пресу, необхідно скинути зайву вагу і / або прибрати все зайве, щоб жировий шар не перевищував 1-1,5 см, інакше пресу не буде видно. Способи схуднення можуть бути різними: правильне харчування, біг, плавання, аеробіка, підйом ваги. Так ми підготуємо «полотно» для малювання кубиків. Для визначення норми ваги скористайтеся простою формулою: I = m / h ^ 2, де I - індекс маси тіла, m - маса тіла в кілограмах, h - зріст в метрах.
Нормою для чоловіків вважається індекс 25 - 27, для жінок: 18 - 25.

Види пресу.
Щоб знати, як працювати з пресом, необхідно ознайомитися з його структурою. Верхні, нижні і косі м'язи пресу - це те, що зазвичай люди знають про прес. Цих знань для загального розвитку цілком достатньо. Але промальовані кубики - результат куди більш складної роботи м'язів живота. Вам буде корисно знати, від яких рухів проявляється бажаний рельєф.

Існують 4 основні групи м'язів живота: прямий, косий зовнішній, косий внутрішній і поперечний.

  • Прямий м'яз (уздовж якого розташовуються кубики) управляє рухами тазу та нижньої частини спини. Його розвивають підйоми тулуба і ніг. При цьому підйоми корпуса переважно розвивають верхній прес, а підйом ніг - нижній прес. Одночасне підняття тулуба і ніг в положенні лежачи забезпечує одночасне опрацювання всієї довжини прямого м'яза.
  • Косий зовнішній м'яз розташований діагонально щодо прямого м'яза і проходить по лінії ребер. Косий зовнішній м'яз відповідає за повороти, нахили і згини корпуса. Зміцнити цю групу м'язів можуть скручування, обертання тулубом і асиметричні рухи (наприклад, поперемінне згинання та розгинання ніг).
  • Косий внутрішній м'яз преса розташований під косим зовнішнім і спрямований по діагоналі вниз від останнього, утворюючи свого роду пояс на талії. Даний м'яз повертає корпус в бік і активізується також при згинанні корпусу. Щоб опрацювати дану групу м'язів, потрібно піднімати ноги вгору, робити нахили в бік і обертання.
  • Поперечний м'яз розташований під зовнішнім і поперечним косими м'язами, «стелиться» під всією передньою поверхнею живота і робить його пласким. Підсилюють поперечні м'язи підйоми ніг.

 

Програма тренувань.

У перший день прокачування преса рекомендується не робити велику кількість повторень (кількості підйомів) або підходів (повторень з перервами). Будова преса така, що більше ніж 15 повторень робити абсолютно безглуздо, важливіше швидкість і інтенсивність (рівень напруги) повторень. Для того щоб м'язи преса не просто зміцнювалися, а росли, утворюючи рельєф, рухи повинні бути швидкими за темпом: 15 підйомів за 30-40 секунд. Дихайте носом.

Пропонуємо вам комплекс вправ для преса на перший тиждень.

Неповний підйом тулуба. Ляжте на спину, зігніть ноги, стопи поставте на підлогу. Руки заведіть за голову. Зробіть неглибокий вдих і з видихом підніміть голову і плечі, скорочуючи верхній прес. Лікті залишайте осторонь. На видиху поверніться у вихідне положення. Намагайтеся робити акцент на видиху, залишаючись трохи довше вгорі. 3 підходи по 15 повторень (відпочинок між підходами - 1 хвилина). Під час відпочинку притискайте зігнуті ноги руками до живота, дихайте інтенсивно животом, дозволяючи м'язам преса відновитися.

Випрямлення ніг. Ляжте на спину. Руки вздовж корпуса, долоні притиснуті до підлоги. Зробіть вдих і підніміть зігнуті ноги. На видиху випрямити ноги вгору. На вдиху поверніться у вихідне положення. При наступних видихах випрямляйте ноги все ближче і ближче до підлоги. 3 підходи по 15 повторень.

Поштовхи тазу вгору. Початкове положення - лежачи на спині, руки вздовж корпусу, ноги підняті. З різким видихом, скорочуючи прес, відштовхніться руками, підніміть таз і поперекову частину спини вгору. На вдиху поверніться у вихідне положення. Пресом працюйте як насосом, що виштовхує повітря при видиху. Звук дихання відповідний, різкий сопучий.

Підйом з балансуванням. Початкове положення: лежачи на спині, ноги підняті та зігнуті в колінах на 90°. Руки витягнуті в бік п'ят. З видихом нахиліться вперед і перейдіть в балансування на тазових кістках. Руки та гомілки паралельні підлозі. Спина і стегна утворюють форму V. На вдиху поверніться у вихідне положення. 3 підходи по 15 повторень.

Скручування. Лежачи на спині, руки заведіть за голову. Одну ногу випряміть, другу підніміть і зігніть в коліні. З вдихом торкніться правим ліктем лівого коліна. З видихом змініть положення на дзеркальне. Намагайтеся при зміні положення максимально скрутитися в бік, щоб нижній лікоть торкався підлоги, а верхній торкався протилежного коліна. 3 підходи по 15 повторень.

Підйом ніг у висі на брусах. Упріться передпліччями на бруси (як варіант, можна зависнути на перекладині). З видихом підніміть коліна ближче до грудей. 3 підходи по 15 повторень.
З кожним наступним тижнем збільшуйте кількість підходів на один, тобто 7 днів поспіль виконуєте по три підходи для кожної вправи, а наступного тижня - по чотири. Успіхів у практиці!

Це цікаво. Укріплені м'язи преса виконують не тільки естетичну функцію. Вони підтримують правильну поставу, і як наслідок - забезпечують здоров'я хребта і організму в цілому.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter