Написати коментар

 

14 жовтня 2012 року 43-річним австрійським парашутистом Феліксом Баумгартнером (Felix Baumgartner) за підтримки компанії Red Bull був здійснений унікальний проект "Red Bull Stratos", в рамках якого було побито відразу декілька світових рекордів.

Баумгартнер піднявся в стратосферу Землі на висоту 39 кілометрів в склопластиковій капсулі, прикріпленій до повітряної кулі, наповненої гелієм. Вага гондоли склала 1400 кг, а об'єм кулі - 850 000 кубічних метрів. Рекордними для підйомів на повітряній кулі стали висота 39 км та обсяг повітряної кулі. 

Підйом Баумгартнера тривав близько 2,5 годин. Піднявшись на потрібну висоту, Баумгартнер, в скафандрі, стрибнув з капсули і пролетів 36,5 кілометрів у вільному падінні, після чого розкрив парашут і вдало приземлився.

Рекламний ролик проекту Red Bull Stratos:

Відео стрибка Фелікса Баумгартнера зі стратосфери:

Компанія Red Bull організувала на сайті YouTube трансляцію польоту, яку дивилися понад 8 млн осіб, що стало рекордом для прямих трансляцій на YouTube. Трансляція велася з затримкою в 20 секунд, щоб в разі можливої ​​загибелі парашутиста глядачі не побачили страшних кадрів.

Ризик для життя в цьому польоті був дійсно великий. Під час вільного падіння Баумгартнер став першою людиною в історії, яка змогла подолати без двигуна надзвукову швидкість.

За заявами організаторів проекту, максимальна швидкість вільного падіння Баумгартнера склала тисячу триста сорок два км/год (ця швидкість буде перевірена Міжнародною авіаційною федерацією).

Небезпечним моментом у вільному польоті стало обертання Баумгартнера з неконтрольованою швидкістю. Однак з цим все ж вдалося впоратися. Баумгартнер встановив новий рекорд висоти стрибка з парашутом, однак йому не вистачило 10 секунд, щоб побити рекорд часу у вільному падінні, встановлений радянським парашутистом Євгеном Андрєєвим. Баумгартнер занадто рано розкрив парашут, тому що не зміг правильно оцінити відстань до Землі (скло його шолома запітніло через поломку в системі обігріву скафандра).


1 листопада 1962 на стратостаті "Волга" Євген Андрєєв і Петро Долгов піднялися на висоту 25,5 км, після чого зістрибнули. Євген Андрєєв пролетів 24,5 км у вільному падінні і розкрив парашут на відстані 1 км над Землею. Час у вільному падінні Андрєєва склав 4 хвилини 30 секунд.

Напарник Андрєєва Петро Долгов повинен був відразу стрибати, розкривши парашут. Спуск з такої висоти повинен був зайняти 38 хвилин. Але при виході з кабіни трапилася розгерметизація скафандра і Долгов загинув прямо в повітрі. 


16 серпня 1960 американський парашутист Джозеф Кіттінгер піднявся на повітряній кулі на висоту 31,3 км, після чого стрибнув спочатку з використанням малого стабілізаційного парашута, а через 4 хвилини і 36 секунд був розкритий основний парашут. Оскільки Кіттінгер не був у вільному падінні в повному сенсі цього слова (використовувався малий парашут), то його рекорд - 4 хвилини і 36 секунд не визнано Міжнародною авіаційною федерацією.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter