Написати коментар
Сумо

 

Перші історично правдиві відомості про сумо належать до середини 7 століття. У другому місяці 642 року при дворі Імператора відбувся борцівський турнір на честь корейського посла. Відтоді під егідою Імператора щорічно влаштовувалися змагання, приурочені до свята закінчення осінніх польових робіт.

За однією з версій, до XVI століття аналог дохе (рингу) розташовувався на узвишші, а за його межами були гострі кілки. Історичні дані підтверджують наявність такого виду «спорту», але не з'ясовано, чи має він відношення до сумо.

У сумо заборонено бити інакше, ніж відкритою долонею, а також по очах і в область геніталій. Заборонено хапати за волосся, вуха. Не можна проводити задушливі прийоми. Все інше дозволено, тому в арсенал борців входять ляпаси, поштовхи, захвати за будь-які дозволені частини тіла і особливо пояса, а також кидки, різного роду підніжки та підсічки. 

У професійному сумо немає вагових категорій, тому одним з визначальних чинників є маса борця. Майже всі спортсмени, окрім початківців, важать під 100 і більше кг, а для сектторі (борців вищих дивізіонів) маса вище 120 кг обов'язкова.

У поєдинку не можуть зустрітися борці однієї Хея, а також, хоча це явно не обумовлено, рідні брати, навіть якщо вони виявилися в різних Хея. Це обумовлено боротьбою з договірними матчами.

В цілому річний дохід екодзуна (бійця вищої категорії), включаючи сторонні заробітки (наприклад, реклама) приблизно відповідає доходу футболіста світового класу. Японія є визнаним центром сумо і єдиною країною, де проводяться змагання професіоналів. В іншому світі існує тільки аматорське сумо.

У борців сумо була особлива зачіска - Такаяма. Майстри Такаяма славилися і були особливо шановані. Окрім краси, така зачіска має властивість пом'якшувати удар по тім'ячку, можливий, наприклад, при падіннях головою вниз.

Борцям будь-якого рівня заборонено самостійно водити автомобіль. Порушників цього правила чекає покарання, так, викритий у 2007 році Кьокутенхо був дискваліфікований на один турнір, що означало істотну втрату в ранзі. Зазвичай, борці їздять на таксі або їх возять на спеціальних мікроавтобусах. 

Обмеження на число іноземців постійно посилюються. Введена загальна квота (40 осіб) була пізніше замінена на вимогу: одна людина в Хея. У лютому 2010 року рада директорів Асоціації ще більш посилила умови прийому іноземців: борець вважається іноземцем не по громадянству, а за походженням, що практично перекриває доступ для іноземних спортсменів в цей вид спорту.

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter