Написати коментар
Костюм-крило

 

Вінгсьют являє собою костюм, що імітує крила. На сьогодні, польоти в такому костюмі відносять до різновиду парашутних стрибків. Вінгсьют формує в повітрі 3 форми крил (в області рук і між ногами), дозволяючи спортсмену управляти своїм польотом.

Двошаровий матеріал надувається за допомогою висхідних повітряних потоків через повітрозабірники, що створює підіймальну силу для руху. Високий тиск в крилах формує відсутню жорсткість, завдяки якій крила легко утримуються руками. Все це дозволяє досягти майже повної схожості з польотом птаха! 

Перед стрибком спортсмена піднімають на висоту 4 км, звідки він переповнений адреналіном спрямовується вниз зі швидкістю близько 180 км/год. Управління вінгсьютом вимагає хорошої підготовки, тому рекомендується почати мінімум з 200 звичайних стрибків з парашутом. Однак, любителів цієї повітряної феєрії, яких не відлякує висока вартість комплекту ($ 5000), на сьогодні вже чимало.

 

Історія

Попри очевидність ідеї крил на руках, працездатна схема вінгсьюта була розроблена тільки в середині 1990-х років. Історія зберегла імена 75 винахідників крил типу «летюча миша», які намагалися стрибати з різними конструкціями власного винаходу. Майже всі вони загинули. Через надзвичайно високу смертність в 1950-х роках американська федерація парашутного спорту USPA навіть заборонила будь-які випробування крил типу «летюча миша», і ця заборона протрималася до кінця 1980-х років.

У середині 1990-х років француз Патрік де Гайардон винайшов сучасний вінгсьют:

• три крила замість двох;
• двошарові крила, надуває потоком, що набігає (ram-air).
• Всі три тканинних крила мають всередині нервюри, які надуваються потоком, що набігає через повітрозабірники, і при польоті парашутиста вперед, створюють підіймальну силу. Крім того, тиск всередині крила створює необхідну жорсткість, без якої крило було б важко тримати рукою.

  

Навчання і пілотування.

Політ у вінгсьюті найбільш близький до польоту птаха. Парашутист в костюмі-крилі летить вперед, а не вниз. Вертикальна складова швидкості 80-100 км/год дозволяє продовжити політ до розкриття парашута до двох хвилин. Кращі пілоти можуть летіти з якістю 2,5 (при попутному вітрі - до 3), тобто на кілометр висоти пролітати 2,5 км по горизонту.

З активним розвитком бейсджампінгу в останні кілька років особливу популярність завоювали проксі-польоти, коли парашутист летить в декількох метрах уздовж схилу гір. Для проксі-польотів вибирається скеля з ухилом більшим, ніж льотна якість вінгсьюта. Зазвичай політ виконується в напрямку траверса схилу, як би «огинаючи» гору. Це дозволяє парашутисту слідувати рельєфу гори, легко контролювати висоту над схилом, повертаючи вліво або вправо, і швидко відійти на безпечну відстань від гори для розкриття парашута. 

 

Цікаві факти.

Політ у вінгсьюті в групі називається зграєю (flock).
При польоті в зграї можна перемовлятися між собою, і чути один одного.
Світовий рекорд польотів в зграї становить 71 особа, які розташувались у формі бомбардувальника.
Суперечки на тему «Чи можливо приземлити вінгсьют без парашута?» Тривають роками, питання залишається відкритим.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter