Деякі споруди вражають своєю грандіозністю, і Велика Китайська Стіна - одна з них. Вона є яскравою демонстрацією могутності Китайської Імперії, хоч фактично стіна так і не впоралася з тими функціями, заради яких її зводили. Але це в будь-якому випадку грандіозний пам'ятник, і дуже шкода, що в наші дні вона занепадає. Доходить навіть до того, що з неї витягують каміння для будівництва.

 

Цікаві факти про Великий Китайський Мур.

-Всупереч поширеному міфу, через невелику товщину її не видно з космосу неозброєним поглядом. Деякі космонавти стверджують, що зуміли розгледіти стіну з низької навколоземної орбіти, але ці заяви нічим не підтверджені.

-Основна Китайська стіна простягається на 8 851 км в довжину, а якщо врахувати всі її відгалуження, то вийде цілих 21 196 км.

-Її висота коливається від 6 до 8 метрів, але в деяких ділянках через ерозію стіна руйнується, і висота там складає близько 2 метрів.

-Частина Китайської стіни знаходиться за межами, власне, Китаю, на території сучасної Монголії.

-У різні століття вона носила безліч різних назв. Сучасна - Велика Китайська Стіна - стала звичним лише в кінці 19-го століття.

-В її будівництві брало участь багато мільйонів людей. Згідно зі збереженими літописами, одночасно до будівництва залучалося до 750 тисяч робітників.

-Багатьох будівельників, які не витримали умов праці і загинули, замуровували прямо в стіну.

-В основному Велика Китайська стіна побудована з каменю, але деякі ділянки зведені з обпаленої на сонці цегли.

-За всю історію будівництва близько 20% всього населення Китаю встигло попрацювати над стіною.

-Число веж на Великій стіні точно не відомо, але їх близько 25 тисяч.

-Будівництво Китайської стіни почалося в сьомому столітті до нашої ери, а останні її ділянки були зведені в 16-му столітті.

-Як оборонний рубіж стіна виявилася неефективною - так, маньчжурська армія просто обійшла стіну, щоб вторгнутися в Китай. Та й варта часто пропускала через ворота всіх охочих, зі страху за своє життя або за плату.

-Той факт, що в Китайській стіні замуровано безліч мерців, робить її найдовшим у світі кладовищем.

-У найширшій своїй частині товщина Китайської стіни досягає 9,1 метра.

-До початку 19-го століття велика частина стіни зруйнувалася. У 80-х роках був запущений проект її відновлення.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter