Написати коментар
Ангкор-Ват

 

Ангкор Ват - величезне місто-храм, що розташоване в Камбоджі (найбільший храмовий комплекс планети). Ця культова споруда є безцінним пам'ятником археології оскільки побудована ще в 12 столітті.

Це індуїстський храм, присвячений богу Вішну. Він споруджений в стародавній столиці кхмерів Ангкор (звідси і назва). У той час кількість жителів в місті досягала 500 000, воно було одним з найбільших міст на Землі. Зрозуміло, чому саме тут звели найвеличніший храмовий комплекс. 

Ангкор-Ват

Бог Вішну - один з головних богів в індусів, який відповідає за світобудову і мешкає на високій горі Мері (житло всіх богів). Тому храмовий комплекс складається з п'яти веж (центральна найвища - 65 метрів), що символізують п'ять вершин гори Мері.  

Ангкор Ват вважався місцем проживання богів, тому увійти сюди могли тільки вищі чини релігійної та політичної знаті, прості віруючі люди не могли увійти сюди. Також храм був місцем поховання царів. 

Комплекс займає площу 163 га, і має форму прямокутника. Його оточує стіна, висотою 4,5 м, а також рів з водою, шириною близько 200 м. Увійти в комплекс можна через одну з чотирьох надбрамних веж, розташованих по частинах світу і з'єднаних між собою галереями. Ці галереї дуже широкі, крізь них можуть пройти слони, тому їх називали «слонячими воротами». Західні ворота є центральними і тому мають найвищу вежу. Від неї до храму, що розташований в центрі, веде широка, 350-метрова, дорога зі скульптурами семиголових змій по сторонах. Дорога має шість спусків в місто, всюди видно мальовничі водойми.

Ангкор-Ват

 

В архітектурі Ангкор Вата скульптури і барельєфи на теми індуїстської міфології займають особливе місце, їх тут безліч. Навколо храму розташовані триярусні галереї. На першому ярусі можна побачити 8 величезних панно, на яких зображені сцени з міфології, на другому ярусі встановлено понад 2000 фігур небесних дів. Кожен сантиметр поверхні оброблений різьбленням, всюди видно зображення драконів, слонів, буйволів, колісниць з воїнами, танцюючих дівчат.

Ангкор-Ват

 

Храм побудований з ретельно обробленого, дуже гладкого каменю. Бетон не застосовувався, однак стики настільки непомітні, що іноді їх просто неможливо розгледіти. Кладка тримається тільки завдяки вазі каменів, лише де-не-де стики зроблені паз в паз. Вчені вважають, що конструкцію зводили за допомогою слонів і канатів. У всіх кам'яних блоках виявлені пази, в які вставлялися кріплення для полегшення підйому величезних кам'яних вантажів.

Ангкор-Ват

Кам'яні блоки привозилися здалеку: їх сплавляли по річці з каменоломень, розташованих в різних куточках країни (всього привезено понад 5 млн тонн). Це воістину ювелірна трудомістка робота, адже величезні брили легко могли перекинутися в воду. Експерти підрахували, що з використанням сучасних технологій на будівництво комплексу має піти понад 100 років, але як люди в той час змогли побудувати Ангкор Ват менш ніж за 40 років?

Ангкор-Ват

Якщо сам храм побудований з якісного каменю і зберігся до наших днів, то навколишні споруди, зроблені з нетривких матеріалів, практично повністю зруйновані - лише де-не-де видно обриси вулиць, зарослих деревами. 

Усюди можна побачити фантастичні картини, які наочно показують, як за минулі дев'ять століть природа відвойовувала у храму свої позиції. 

Ангкор-Ват

За минулі століття храм неодноразово був розграбований, і багато чого безповоротно втрачено. Зокрема вкрадено бронзові прикраси на барельєфах - в той час це було дуже модно.

Ангкор Ват - дивовижне місце, головна визначна пам'ятка Камбоджі, що вражає туристів своєю неповторною красою. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter