Будапешт

Річка Дунай — справжнісіньке природне диво. Вона є другою за довжиною у Європі (після Волги), тече територією 19 країн та відома ще з античних джерел. Тож ми вирішили зібрати найцікавіші відомості про цю річку: буде цікаво!

Річка Дністер

Річка Дністер зачаровує своєю красою та величністю. Саме вона утворює від Галича до Хотина Дністровський каньйон: з 2008-го, його занесено до переліку семи природних чудес України. Окрім цього, Дністер слугує своєрідним «кордоном» між двома історичними регіонами: Буковиною й Галичиною.

Карта материків

Понад 36 % суші займає Євразія — найбільший у світі материк, який складається з двох частин. Розподіл на Європу та Азію є умовним: межа проходить східним схилом Уральських гір, північчю Каспійського моря, річкою Емба та Кумо-Маницькою западиною.

Айсберг

Перші письмові свідчення про Арктику з’явились тільки у 4 столітті до нашої ери. Завдяки греку на ім’я Піфей увесь світ дізнався про незвичайну красу Землі, що знаходиться в межах арктичної кліматичної зони.  З того часу тисячі дослідників продовжують відкривати рослинний та тваринний світ Арктики, та надзвичайні природні явища.

Екватор це умовна лінія, яка розділяє нашу планету на дві рівні частини - північну і південну півкулі. Він перетинає три континенти - Південну Америку, Африку та Азію, а також три океани - Тихий, Атлантичний та Індійський.